Tomczyk: Pieniądze z resortu Patryka Jakiego płyną do kieszeni ojca Rydzyka

0
689

Od dawna wiadomo, że pieniądze publiczne szerokim strumieniem płyną do obywatela Tadeusza Rydzyka, biznesmena występującego także jako duchowny. Rząd PiS przekazując publiczne pieniądze do instytucji Tadeusza Rydzyka spłaca w ten sposób polityczny dług, jaki PiS posiada u tego biznesmena. Poparcie w jego imperium medialnego posiada realny wymiar w postaci głosów. Jak wyliczyli posłowie PO do imperium medialnego Tadeusza Rydzyka trafiło już z instytucji zarządzanych przez PiS 164 miliony złotych. Ale to nie wszystko.

Ostatnio okazuje  się, iż suma ta jest znacznie wyższa, do Rydzyka trafiają także miliony złotych z Ministerstwa Sprawiedliwości, z funduszu przeznaczonego na pomoc ofiarom przestępstw.Ministerstwo odmówiło podania szczegółów. Politycy PO zapowiedzieli, że jeżeli ministestwo w ciągu 48 godzin nie przekaże stosownych informacji, złożą oni zawiadomienie do Prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez Ministerstwo Sprawiedliwości, choć w tym przypadku należałoby mówić Ministerstwo Niesprawiedliwości.

Obecnie, kierowana przez Ziobrę prokuratura pewnie nic nie zrobi. Prokuratura, po reformie Ziobry istnieje po to, aby zapewniać bezkarność pisowskim przestępcom.  Nadejdzie jednak czas, kiedy przestępstwa te zostaną rozliczone.

Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym działa tak, że pokrzywdzeni są na samym końcu, miliony trafiają do prywatnego przedsięwzięcia pana Tadeusza Rydzyka, oraz do CBA.

To kolejny przykład zaboru funduszy publicznych dokonywanych przez PiS.  Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej jaką zorganizowano w parlamencie.

Foto: Bezpieczna podróż

Wideo: @Telewizja wPolsce

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: