To się w Polsce dzieje naprawdę!

0
385

SK: Warszawa, Sejm fot. Proñczyk/AKPAW Polsce Prawo i Sprawiedliwość konsekwentnie prowadzi demontaż polskiego państwa. Wierzyć się nie chce, że to się dzieje naprawdę. A jednak, to świat realny. Efektownym popisem pisowskiego bezmózgowia jest propozycja zawarta w ustawie nazwanej „za życiem” wprowadzającej zapomogi w wysokości 4 tysięcy złotych dla kobiety, która urodzi dziecko z ciężką wadą wrodzoną. Pieniądze te oddają pogardliwy stosunek PiS do kobiet. To próba przekupstwa, zmuszenia zrozpaczonych matek, aby na przykład nie usuwały ciąży gdzieś w klinice, przy granicy z sąsiadami, gdzie nie obowiązuje pisowskie średniowiecze.

Rządowa zapomoga ma skłonić kobiety do rodzenia chorych dzieci, także takich, praktycznie, z powodu choroby, skazanych na śmierć. Za 4 tysiące pisowskich srebrników, kobiety mają patrzeć na śmierć swojego dziecka.  Projekt dopiero w komisji, ale bardzo szybko może zostać skierowana do trzeciego czytania. W tym parlamencie ustawy uchwalane pod osłoną nocy stanowią stałą praktykę.

 

https://www.youtube.com/watch?v=DpEYRC9hqX4

Prawo i Sprawiedliwość proponuje kolejną ustawę dotyczącą Trybunału Konstytucyjnego, sprzeczną z Konstytucją RP.

Polska konsekwentnie pogarsza swoje relacje z Francją, odwołano już paryskie spotkanie Trójkąta Weimarskiego, Francja jest naprawdę wkurzona na Polskę.

Obniżenie wieku emerytalnego coraz bliższe,  decyzja ta posiada największe konsekwencje finansowe, przy czym koszty w kolejnych latach, będą systematycznie coraz  wyższe. Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny pozytywnie zaopiniowała w czwartek prezydencki projekt ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn. To jeszcze nie wszystko. Rząd sugeruje, aby emeryci, którzy pobierać będą niewielką emeryturę podstawową nie mogli dorabiać sobie do świadczenia.

Ostateczną decyzję podejmie rząd. Zakaz dorabiania, czyli wprowadzenie dla wielu ludzi , ustawowego obowiązku życia w nędzy jest wspaniałym osiągnięciem pisowskiego sposobu rozumowania. Państwo PiS staje się coraz bardziej opresyjne i zamierza decydować co obywatelom wolno, a nie, pragnie wskazywać jak żyć. Chce decydować o tym co wolno kobietom, a czego im nie wolno.

Opozycji nie udało się  odwołać minister edukacji, która zamierza wprowadzić tak zwaną reformę edukacji, czyli mówiąc językiem zrozumiałym, chce edukację rozłożyć, uczynić ze szkół placówki propagandowe. Media informują, że prezydent nie jest entuzjastą reformy edukacji. Czy coś z tego wyniknie? Wątpię, ale chciałbym się mylić.

Dla budżetu największe konsekwencje będzie miało obniżenie wieku  emerytalnego.

Trwają spory wokół ekshumacji smoleńskich grobów. Krótko. Ja wiem, że po wielu polskich obywatelach pełniących funkcje biskupie nie można spodziewać się wiele.  Opowiadanie o jakimś interesie narodowym, który ma stać wyżej niż interes rodzin jest zwyczajnym barbarzyństwem.  Cóż z tego, że katastrofa smoleńska została wyjaśniona, Episkopat staje wyraźnie po stronie smoleńskiego kłamstwa.

Postawą wielu członków Episkopatu nie jestem zaskoczony, to ludzie pracujący wytrwale na rzecz cofnięcia Polski cywilizacyjnie.

Zachodni Wolny Świat, NATO, Unia, to także wspólnota wartości, których Polska póki co najwyraźniej przestrzegać nie chce. Dobrze, że europejscy politycy zaczynają to dostrzegać.

Andrzej Jarmakowski

Wideo 1: Youtube.com/w sencie

Wideo 2: Youtube.com/platformawideo.

Wideo 3. MarketNews24.pl

Foto: google.com

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: