To się nadaje do “śmiechu warte”

0
317

smiechStacja telewizyjna TVN24 informuje, że Platforma Obywatelska pragnie zadbać o poziom etyczny swoich posłów. Zadbać o poziom moralny ma Zespół Zaufania. Grupa posłów i senatorów “o wysokim autorytecie” ma przyjmować skargi na nieetyczne zachowanie swoich kolegów i rozstrzygać wątpliwości.

Na funkcję moralnego autorytetu typowany jest Andrzej Czuma. Podobno poseł Gowin napisał już jakis kodeks etyczny.

Kiedy usłyszałam, że Andrzej Czuma ma pełnić rolę autorytetu moralnego niemal spadłam z krzesła. Chodzi bowiem nie o kabaret tylko o świat realny. Polityk oskarżany w sądzie o naruszenie dóbr osobistych, nie mający odwagi stanąć przed wymiarem sprawiedliwości, szukający rozmaitych wykrętów zostanie autorytetem. Autorytetem ma być polityk wykorzystujący w tym procesie instytucje państwa do swoich prywatnych celów. Autorytetem zostanie człowiek, który nie potafi rozróźnić co jest publiczne a co prywatne, gdyż jak inaczej potraktować doniesienia prasowe o wykorzystywaniu samochodu służbowego do celów prywatnych. Niby drobnostka, ale biorąc pod uwagę funkcję jaką ma Czuma pełnić drobnostką przestaje być.

Nie wiem, czy dojdzie do powołania takiego zespolu. Jeżeli jednak doniesienia mediów są prawdziwe, to pomysł Platformy nadaje się tylko do rubryki „Smiechu Warte”. Na serio tego nawet nie chce się komentować. Strata czasu.

 

Jadwiga Barczewska

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: