Tina Turner już nie jest Amerykanką

0
500

TinaAgencje prasowe informują, że legenda amerykańskiej estrady Tina Turner, która od lat już mieszka w Szwajcarii zrzekła się dobrowolnie amerykańskiego obywatelstwa. Zgłosiła ona się do ambasady USA w Brnie, oświadczając, że nie zamierza już mieszkać w USA, zaś z Ameryką łączy ją tylko dalsza rodzina. Turner nauczyła się po niemiecku, mieszka bowiem w części Szwajcarii posługującej się na co dzień językiem niemieckim. Mieszka tam ze swoim młodszym partnerem.

Turner to legenda estrady i muzyku rockowej wraz ze swoim mężem Ike Turnerem stała się legendą, żeby nie powiedzieć ikoną rocka.

Wielu Amerykanów, którzy decydują się mieszkać poza granicami USA rezygnuje z amerykańskiego obywatelstwa z powodu przepisów podatkowych, bardzo niekorzystnych dla tej grupy ludzi. Przepisy powodują, że w ubiegłym roku ponad 2000 Amerykanów oddało paszporty tego kraju. Oczywiście Turner to ikona amerykańskiej kultury, fakt, że tego typu ludzie zmuszeni są przez przepisy do oddawania paszportów powinny zmuszać do refleksji. Przepisy podatkowe utrudniają Amerykanom posiadanie kont bankowych, zaś za nieujawnione konta nakładają wysokie kary. Zrzeczenie się obywatelstwa przez Turner pokazuje jednak nie dobrą dla Ameryki tendencję.

PA

Foto: sofipedia.com

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: