Ten, który odbiera “polskość” Polakom

0
287


Jarosław Kaczyński w Lublinie, 7 września: “Kościół był i jest głosicielem i dzierżycielem jedynego, powszechnie znanego w Polsce systemu wartości. Każdy dobry Polak musi wiedzieć, jaka jest rola Kościoła, musi wiedzieć, że poza nim jest nihilizm i my ten nihilizm odrzucamy”.

“Każdy dobry Polak”? A są jacyś inni?

Oczywiście. W nomenklaturze PIS i prezesa nasz naród dzieli się dwie części – lepszą i gorszą. Jeżeli nie uznajesz “jedynego, powszechnie znanego” systemu wartości Kościoła, to jesteś mało wartościowym Polakiem i zwykłym nihilistą. I “My”, to znaczy “prawdziwi Polacy” ten nihilizm odrzucamy. Niech dzieci w szkołach zaczną wyszukiwać nihilistów, bo przecież to gorsze dzieci. W zakładach pracy i w biurach też. I na ulicach. Trzeba “nihilistów” wyłapać i jakoś oznaczyć! Tak jak kiedyś Żydów czy trędowatych.

“Gorszym” Polakom, “nihilistom” należy się gorsze traktowanie. Gorsze miejsce przy stole, gorsza praca. Wszystko gorsze. “Polskość” im się nie należy. Prawo też przecież “gorszych” Polaków musi traktować inaczej. Bo są gorsi, mniej wartościowi i tak naprawdę “zanieczyszczają” tylko naród “prawdziwych” Polaków. Tak mówi Kaczyński. I suweren słucha i potakuje. Co za nieszczęście i umysłowa katastrofa!

A co z “zarazami” niewierzących i agnostyków, z “zarazami” innych wyznań, co z “zarazą” LGBT? Co wreszcie z ludźmi, nawet katolikami, którzy uważają, że każdemu należy się szacunek? Co z równością wobec Konstytucji i prawa do równości? To wszystko się nie liczy. To lewacki punkt widzenia! “Kryptogej w depresji, któremu wydaje się, że jest Piłsudskim” poćwiartował polski naród na “lepszych” i “gorszych”. Na “prawdziwych” Polaków i nihilistów. Miliony ludzi to nihiliści, nie warci “polskości”. I suweren to kupił.

O bezrozumny narodzie! Jak mogłeś dopuścić, aby hochsztapler tak Tobą zakręcił?

Kaczyński przejdzie kiedyś do historii. Oczywiście, są Polacy, którzy będą go wspominać, jaki był mądry i przebiegły, i jak sprytnie wymanewrował opozycję. Jędraszewskiemu dziękowano za wyrażenie “tęczowa zaraza”. Delegacje z całej Polski. Kwiaty i dowody wdzięczności. Za zwrot pełen miłości i ponadczasowej prawdy. Hitler też ma swoich zwolenników do dzisiaj. I Putin. I turecki dyktator Erdogan. Polski “dyktatorek” zostanie raczej zapamiętany, jako podżegacz do nienawiści i człowiek, który na dekady podzielił Polaków. Na tych podziałach jechał. Kosztem Polski i Polaków.

Gnojek.

Dariusz Wiśniewski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: