Tak wygląda ośmieszanie Polski przy okazji Mundialu

0
596

 

Łączenie sportu i polityki przynosi  efekty porażające i prawie zawsze odwrotne od zamierzonych. Uważam za ośmieszaniem Polski wideo grupy „Respect Us”.  Uważam, iż ośmieszaniem się, jest wideo, informujące iż ducha walki nam nie zabraknie. Łączenie rycerzy, symbolu Polski Walczącej,  krwawo stłumionych przez komunę protestów robotniczych, w kontekście meczu piłkarskiego z Senagelem,  dawniej wchodzącym w skład Francuskiej Afryki Zachodniej, i Jackiem Gmochem, którego najwyraźniej koń kopnął w głowę i to porządnie, jest komiczne, a przede wszystkim wyjątkowo głupie.  Z Senagalem nigdy żadnych wojen nie toczyliśmy, nie specjalnie zresztą mieliśmy jak, choćby z powodów geograficznych.

Takie głupoty, ani nie wzbudzą szacunku wobec Polski, ani respektu, co najwyżej wystawią piłkarską drużynę na śmieszność.  Miecz w dłoń i na Senegal marsz! Te wojenne porównania w związku z piłką nożną brzmią komicznie, również żenująco, przede wszystkim zaś głupio.

Pochwalić muszę Rosję, organizatora mistrzostw w trakcie ceremonii otwarcia śpiewano  drużynie, unikając nacjonalizmów.  Zdaję sobie sprawę, iż dla Rosji Mistrzostwa o operacja o PR-owskim charakterze. Będą chcieli pokazać swój kraj jako przyjazny, sympatyczny i na razie im się to udaje. Na pewno pomoże w tym cudowny występ Poliny Gagariny.   Na razie więc 1-0 dla Rosji.   Polaków i Jacka Gmocha, koń kopnął w głowę.  Tylko taki wniosek może się nasunąć po zobaczeniu tego koszmarnego, durnego, kretyńskiego polskiego wideo. Szkoda, że reprezentacja Polski nie ma takiego wideo, jak „Nasza Komanda”, Poliny Gagariny. No cóż widać w Polsce nie ma artystów, którzy potrafią to zrobić. Lepiej brać przykład z Poliny Gagariny, niż z głupiego polskiego wideo, które co? No właśnie co?

Rosjanie zrobili to mądrzej i sympatycznie…

Foto: Leo Sigh

 

wideo: Orbit Russia 2018

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: