Tak PiS dba o rolników – taśma Ardanowskiego

0
70

Ostatni tydzień kampanii wyborczej. Media w Polsce piszą o taśmie Neumana, kolejnym nielegalnym podsłuchu.  Taśma Neumana dotyczy wewnętrznych spraw opozycji,  więc to nie PiS-u to sprawa.  Prawdą jest, że brak struktury uniemożliwia osiągniecie politycznego sukcesu, na przykład w walce z PiS-em, który działa w oparciu o struktury państwa, partii i Kościoła katolickiego.

Ciekawsza jest taśma Ardanowskiego. Dowiadujemy się z niej, jak fatalnie działa agencja rolna, którą przejął PiS. Zapóźnienia są wielkie i nie da się już tego zwalać na poprzedników. Patrząc na minione cztery lata można powiedzieć, że PiS nie radził sobie z rządzeniem. Nie poradził sobie ze służbą zdrowia, gdzie doprowadził do zapaści, nie radził sobie z rolnictwem, gdzie Polsce grozi utrata wielu unijnych funduszy.  Ostatnią kompromitacją było wystawienie kandydatury Janusza Wojciechowskiego na stanowisko unijnego komisarza d/s rolnictwa.  Po porażce w trakcie przesłuchania, gdzie Wojciechowski praktycznie skompromitował się, PiS nadal upiera się przy tej kandydaturze.

Taśma Ardanowskiego,  nie pochodzi z nielegalnego  podsłuchu, tylko z oficjalnego spotkania, pokazuje nieudolność PiS w rządzeniu, pokazuje jak problemy przerastają pisowskich nominatów. Pokazuje, obnaża nieudolność pisowskich urzędników i nominatów.  W wielu miejscach się państwo PiS rozpada się.

Foto: kalendarz rolników.pl

Wideo: Zbyszek G

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: