Tak, nie wygramy z pandemią

0
135


Już wczorajsze obchody Święta Niepodległości w Rushmore, ale także i dzisiejsze w Waszyngtonie, to potwierdzą, iż w Ameryce stała się rzecz bardzo niedobra, która będzie miała  negatywne konsekwencje dla nas wszystkich. Oto zalecenia dotyczące zdrowia publicznego, stały się elementem wojny kulturowej, politycznego sporu, prowadzonego przez prezydenta Donalda Trumpa. Wczoraj w Rushmore zgromadziło się 7.500 zwolenników obecnego prezydenta. Prezydent i organizatorzy wiecu zignorowali ostrzeżenia płynące od ekspertów prezydenta: jak Dr Anthony Fauci i Deborah Brix, którzy zalecali unikanie takich publicznych spędów. Zwłaszcza teraz gdy w wielu stanach mamy do czynienia z radykalnym wzrostem ilości zachorowań na COVID 19.

Przed  rozpoczęciem uroczystości W Rushmore słuchałem, przecierając oczy ze zdumienia, FOX News. Sprawa noszenia masek, czy zachowywania dystansu społecznego stała się lewackim wymysłem.

Przemówienie prezydenta było elementem prymitywnej wojny kulturowej. Radykalni lewacy chcą zniszczyć amerykańską historię, chcą zabronić nam celebrować wolność, narzucając do tego jakieś maseczki. To uproszczenie, ale był wydźwięk tych słów.

Do jasnej cholery! Przecież południowe stany rozpoczynając wojnę domową, dążyły do rozbicia państwa amerykańskiego. Utrzymanie niewolnictwa była jedną z wielu spraw, ale nie jedyną, o które wielu Konfederatów chciało walczyć. Przecież wielu konfederackich generałów, zaprzysięgłych rasistów, chciało rozbicia państwa amerykańskiego, o to toczyła się ta wojna. Czy za to, należą im się pomniki?

Tak przy okazji manifestacji, po zamordowania George Floyda zerknięto także na historię. Czy doprawdy rozbiórcy Ameryki, zasługują na pomniki? Tak ,historia musi o nich pamiętać, ale czy zasługują na pomniki moim zdaniem,  warto się nad tym zastanowić.

Do jasnej cholery, co ma znaczyć to ciągłe wywieszanie konfederackiej flagi, pod którą chciano zakończyć eksperyment nazywany Ameryką! Na szczęście się to nie udało.

Polacy także powinni spojrzeć na swoją historię. Trudno zrozumieć to uwielbienie dla Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, ale i innych.  Warto wrócić, do mądrości Cicerona przekonywującego, że historia winna być nauczycielką życia.  Dzisiaj niestety historia stała się przedmiotem podłej manipulacji. To ważny, ale osobny temat, ale nie najważniejszy dzisiaj temat.

Na razie mamy pandemię, w której założenie maseczki, staje się symbolem uległości wobec liberałów i lewaków wszelkiej maści.

Fakty są zaś takie, iż wczoraj według statystyki Worldmeteres, zanotowaliśmy w USA  54.904 nowe przypadki. To kolejny dobowy rekord. W 18 stanach obserwujemy nie tylko znaczny wzrost zachorowań, ale także znaczny wzrost ilości przypadków wymagających hospitalizacji. W Teksasie władze kilku powiatów, zwróciły się do mieszkańców i przestrzeganie zasad, najlepiej aby pozostali w domach, gdyż w szpitalach na ich terenie wszystkie łóżka szpitalne są już zajęte. Na Florydzie, zamknięto wiele plaż. W wielu miejscach lokalne samorządy  zmuszonych jest do przywracania wielu restrykcji.

Mimo to Biały Dom organizuje w Waszyngtonie wielki pokaz ogni sztucznych, gdzie nie będzie ani maseczek, ani społecznego dystansu. Część Ameryki z prezydentem Trumpem uznała, że eksperci, medycy niech idą do domu, my wiemy lepiej. W ten sposób nie przerwiemy dróg rozprzestrzeniania się wirusa, nie pokonamy pandemii. Takiego wyboru, w imię fałszywie rozumianej wolności, dokonało wielu źle poinformowanych, zmanipulowanych Amerykanów.

Trudno wytrzymać słuchając farmazonów o tym, że Bil Gates pragnie wstrzyknąć jakieś chipy wraz ze szczepionką i inne cuda.  Niestety tego typu szaleńcy wypowiadają się, także jako autorytety, w polonijnych mediach. Słuchanie polonijnych mediów grozi umysłowym kalectwem, albo intelektualną śmiercią. Pamiętajcie o tym, nosząc maseczki w miejscach publicznych, nie dajcie się wirusowi i rozmaitym amerykańskim i polonijnym oszołomom.

Foto: 1420 WBSM

Andrzej Jarmakowski

Wideo: @CBS This Morning

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: