Tak może wyglądać początek III wojny światowej

1
514

Rosjanie przeprowadzili ćwiczenia polegające na jednoczesnym wystrzeleniu z łodzi podwodnej czterech rakiet balistycznych typu „Bulava”, które mogą przenosić wiele głowic termojądrowych. Teoretycznie łodzie podwodne mają być gotowe do jednoczesnego odpalenia swoich rakiet. Sztabowcy nie ukrywają, że jednoczesne odpalenie rakiet niesie ze sobą wiele problemów technicznych, Rosjanom nie zawsze się to udawało, ale tym razem poszło dobrze, cztery rakiety odpalono bez kłopotu.

Amerykanie nigdy nie przeprowadzili takiej próby, poprzestając na ćwiczebnym opaleniu dwóch rakiet.  Amerykanie zakładają, iż nie będą odpalać rakiet jednocześnie, zaś odpalenie wszystkich zajmie im kilkanaście minut.

Z powodzeniem można wyobrazić sobie, iż tak wyglądałby początek III wojny światowej. Gdzieś w rejonie Arktyki łódź podwodna odpaliłaby swoje rakiety, w kierunku nieprzyjaciela, siejąc spustoszenie od Bostonu po Chicago.

Rosjanie posiadają także dwie baterie rakiet Iskander w Kaliningradzie.Rakieta Iskander dotrze do Warszawy z ładunkiem termojądrowym w czasie siedmiu minut. To tak dla przypomnienia uważającym, że Polska posiada jakieś prawa do Kaliningradu .Morawiecki nawet nie zdąży dla kiboli Legii i innych narodowców ogłosić alarmu!

Foto: YouTube

Wideo: Odo Puiu Events

1 Komentarz

Comments are closed.