Tajemnicza restrukturyzacja w Sanoku

0
170


W parlamencie zorganizowano konferencję prasową poświęconą tajemnicom restrukturyzacji Banku Spółdzielczego w Sanoku, którą w tajemniczy sposób przeprowadza Bankowy Fundusz  Gwarancyjny. W sprawie tego banku zebrał się nawet Komitet Stabilności Finansowej. Pieniądze prywatnych właścicieli kont są bezpieczne do sumy 100.000 euro. Sporo pieniędzy stracą samorządy i lokalne firmy.

Posłowie z Podkarpacia wnieśli do marszałek Sejmu żądanie uzupełnienia porządku obrad obecnego posiedzenie Sejmu o informację premiera w tej sprawie. Marszałek Sejmu odmówiła tego.

Faktycznie od piątku pieniądze posiadaczy kont w tym banku zostały aresztowane przez państwo.

W sumie mówi się, że samorządy stracą około 180 milionów złotych, zagrożone są wypłaty transferów socjalnych, czy pensji nauczycieli. Samorządom może zwyczajnie zabraknąć pieniędzy.

Oczywiście najciekawszym byłoby wyjaśnienie co doprowadziło do upadku banku, jakie decyzje się do tego przyczyniły. Jak Polska długa i szeroka lokalane banki są przechowalnią wielu funkcjonariuszy partyjnych dla niekompetentnych przyjaciół itd. Czy tak było w tym przypadku?

W każdym bądź razie mamy do czynienia z kolejnym finansowym przewałem PiS.

Posłuchajmy konferencji prasowej zorganizowanej na ten temat. Na razie wielu mieszkańców Podkarpacia ma problem.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: