Szykany państwa PiS wobec mec. Boguckiej-Skowrońskiej

0
931

Senatorowie Platformy Obywatelskiej Tomasz Grodzki i Grażyna Sztark zorganizowali w Sejmie konferencje prasową w obronie szykanowanej przez państwo PiS i ministra Mariusza Błaszczaka, mecenas Boguckiej – Skowrońskiej. Pani mecenas znana jest osobom pamiętającym stan wojenny. Należała do grona obrońców osób szykanowanych przez władze. Broniła między innymi Lecha Wałęsy, Anny Walentynowicz, Tomasza Lisa i wielu innych, znanych, represjonowanych działaczy opozycyjnych. Senator Sztark przypomniała, że i jej broniła w czasach stanu wojennego.  Mecenas Bogucka – Skowrońska przez całe swoje życie stała po stronie prawdy i sprawiedliwości. Była także internowana w stanie wojennym.

Słupsk nadał jej tytuł honorowego obywatela. Mecenas Bogucka Skowrońska jest ikoną, legendą antykomunistycznej opozycji.  Oczywiście jak przystało na przyzwoitego człowieka, wzięła udział w manifestacjach. w pamiętnym: „łańcuchu światła” w obronie wolnych sądów. Od pewnego czasu mecenas Bogucka – Skowrońska znalazła się w trudnej sytuacji życiowej, zmaga się z poważną chorobą, posiada trudności w poruszaniu się.

Mecenas Bogucka Skowrońska całe życie walczyła o wolność i sprawiedliwość.  Pewnie nie przypuszczała, że będzie w wolnej Polsce wzywana na wielogodzinne przesłuchania w związku z urojonymi zarzutami.  19 września na wczesne godziny poranne, schorowana mecenas została wezwana na komisariat policji w Słupsku, gdzie przez wiele godzin przesłuchiwana była jako rzekomą organizatorka manifestacji w obronie wolnych sądów. Tak to udział w manifestacji, stał się powodem szykan w państwie PiS.

Traktujemy to przesłuchanie jako szykanę, państwa PiS, szykanę Mariusza Błaszczaka wobec zasłużonej prawniczki. Niestety, mecenas Bogucka Skowrońska, także z powodu ciężkiej choroby, nie mogła być organizatorem słupskiego ”łańcuchu światła”. Jednak gdyby była zdrowa,  z pewnością mecenas włączyłaby się w organizację słusznej manifestacji, gdyż całe swoje życie walczyła o wolną Polskę i wolne sądy. Trzeba przyznać to wyjątkowa wprost bezczelność ministra Mariusza Błaszczaka.

Wierzymy, że mecenas Bogucka – Skowrońska która na sali sądowej przetrwała komunistyczne szykany, przetrwa i represje państwa PiS i Mariusza Błaszczaka, jak widać na tym przykładzie, kreatury pozbawionej honoru. W wolnej Polsce Bogucka Skowrońska była sędzią Trybunału Stanu oraz senatorem, otrzymała wiele odznaczeń.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej, jaka na ten temat odbyła się w parlamencie.

Foto: na temat.pl

Wideo: Platforma News

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: