Szemrane interesy Patryka Jakiego

0
558


W obszarze więziennictwa dzieją się rzeczy skandaliczne, przez spółki powiązane z ludźmi Zbigniewa Ziobry i partii Solidarna Polska, wyprowadzane są ogromne pieniądze. Ludzie Patryka Jakiego doszli do wniosku, żę więźniom potrzebna jest telefonia, więc trzeba ją stworzyć. Zabiera się za to spółka „Mazovia”, której właścicielem jest Ministerstwo Sprawiedliwości, za konsultacje płaci asystentowi Patryka Jakiego blisko milion złotych. Do akcji wchodzi kolejna spółka, która telefonię ma instalować. Znowu spółka bierze spore pieniądze, tam także spotykamy ludzi Solidarnej Polski. Z budżetu do firm krzaków wyprowadzane są ogromne pieniądze, a tym, że telefonia nie powstaje.

Czy Patryk Jaki, po to kandydował do Parlamentu Europejskiego, aby uniknąć odpowiedzialności za szemrane interesy w obszarze, który nadzorował?  Jak popatrzeć na całość to wgląda to na mafijną ustawkę, gdzie budżetowe pieniądze wyprowadza się na konta firm kolegów partyjnych. Na całym świecie, taki proceder nazywany jest złodziejstwem.

Ciekawe, czy w państwie PiS istnieje choć jedn sektor, który funkcjonuje normalnie. W normalnym państwie ministerstwa nie mogą zakładać firm, które dostają zlecenia od kolegów partyjnych i nic później nie robią, to klasyczny przykład korupcji politycznej. W normalnym państwie w takim wypadku natychmiast powinno wkroczyć Centralne Biuro Antykorupcyjne. W Polsce PiS, instytucja państwa zajmują się ochroną przestępczości, ochroną pisowskich gangów.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: