Świr Macierewicz Marszałkiem Seniorem

0
93


Posłowie opozycji, zorganizowali dzisiaj w parlamencie ogólnie słuszną konferencję prasową, podczas której retorycznie zapelowano do prezydenta Andrzeja Dudy, o nie powoływanie Antoniego Macierewicz na stanowisko marszałka Seniora nowego Sejmu. To prawda, to funkcja honorowa, otworzy on obrady i przeprowadzi pierwsze punkty posiedzenia. Do tej pory funkcję tę powierzono  osobom, kojarzonym z obroną parlamentaryzmu, dbałością o powagę parlamentu. Antoni Macierewicz na pewno się nie kojarzy się z tym. Był on najgorszym w historii wolnej Polski, ministrem obrony narodowej. Niewyjaśnione pozostają jego kontakty, z administracją Putina.  Macierewicz nigdy nie ustosunkował się do przedstawionych zarzutów.

Dokonał on rozbrojenia polskiej armii, pogromu w szeregach dowódców polskiej armii.

Przede wszystkim jednak Macierewicz kojarzy się z kłamstwem smoleńskim PiS i jego prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Całkowitą kompromitacją skończyła się praca jego zespołu parlamentarnego i jego Podkomisji, Komisji, czy jedynego w swoim rodzaju, zbioru ekspertów, od niczego.

Ileż to razy Macierewicz i jego polityczny przełożony, czyli Jarosław Kaczyński krzyczeli, że już dochodzą do prawdy, jeszcze trochę cierpliwości, a już, już poznamy prawdę. Tak, prawdę poznaliśmy już dawno.  Katastrofa i jej przyczyny opisane zostały w raporcie Millera. Macierewicz wraz ze swoją grupą pseudo ekspertów nie wniósł niczego do sprawy wyjaśniania przyczyn katastrofy.

Smoleńska działalność Macierewicza stanowiła obrazę ludzkiego rozumu. Oparta została na kłamstwie, fałszywych analizach i fałszowaniu danych.

Wraz z Jarosławem Kaczyńskim Macierewicz stworzył religię smoleńską, ogłupiając tysiące Polaków. Uczynił on z katastrofy smoleńskiej miecz, którym okładano przeciwników politycznych, posługując się pospolitym kłamstwem. Antoni Macierewicz jest wielkim szkodnikiem w polskiej polityce.

Oczywiście Andrzej Duda w nosie ma Polskę i kondycję polskiego parlamentaryzmu. Zależy mu wyłącznie na dobru jego ugrupowania politycznego. Jeżeli chodzi o mnie, to wierzę, że doczekamy czasu, iż fakt przynależności do PiS będzie tak samo wstydliwą rzeczą jak członkostwo w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Oczywiście dzisiaj protest przeciwko wyborowi, marszałka Seniora, posiada retoryczny charakter. Duda oczywiście decyzji nie zmieni.

No coż, szkoda tylko Polski, ale nic tutaj zrobić się nie da.

Nazywajmy rzeczy po imieniu Duda na Marszała Seniora wybrał powszechnie znanego świra. No cóż, taka jest dzisiejsza Polska, świr otworzy nową kadencję Sejmu.

Politycy PiS podkreślają, iż życiorys Macierewicz jest kryształowy. W ogóle, zauważmy, iż w PiS jest tylu ludzi kryształowych,  że nie wiadomo, czy PiS jest partią polityczną, czy już hutą szkła. Duda oczywiście się wygłupił z Macierewiczem, wygłupił się nie po raz pierwszy i zapewne nie po raz ostatni.

Niestety nie należę do optymistów. Uważam, iż Macierewicz zaświruje jeszcze tak, iż trudno nam na nogach będzie się utrzymać.

Wideo 1: @Platforma News

Wideo 2: Zbyszek G

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: