Pilne: Strzelanina, 14 zabitych w San Bernardino

1
398

SanDo strzelaniny doszło dzisiaj w mieście San Bernardino w Kalifornii. Źródła w straży pożarnej mówią o 20  ofiarach, nie precyzując, czy chodzi o zabitych czy rannych. Mówi się, że napastników mogło być więcej niż jeden, być może trzech. San Bernardino położone jest 60 mil na wschód od Los Angeles. Na konferencji prasowej policja mówiła o 14 zabitych oraz 17 rannych. Policja na razie nie ma informacji o sprawcach i ich motywach. Trwa przeszukiwanie budynku ośrodka pomocy dla niepełnosprawnych, gdzie mógł ukryć się jakiś napastnik. Do duży budynek, przeszukanie zakamarków zajmie sporo czasu.

Policja zajmuje się paczką pozostawioną przez sprawców. Na miejscu są saperzy. Sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia czarnym SUV. Policja poszukuje samochodu i sprawców. Wygląda to na bardzo dobrze zaplanowaną akcję. Atak nastąpił w czasie “lunchu”. Istnieje niebezpieczeństwo, iż zaatakują w innym miejscu. Budynek to “Trauma Center” szpital oraz szkoła. Świadkowie mówią, że napastnicy uzbrojeni byli w broń długą. Campus to w sumie trzy budynki. Zaatakowano w budynku, który jest także centrum konferencyjnym, ale i ośrodkiem pomocy dla niepełnosprawnych.  W momencie ataku rozpoczynała się konferencja i kilka innych spotkań.

W budynku także opiekują się osobami wymagającymi stałej opieki. Policja zlokalizowała mieszkanie, w którym przebywała dwójka sprawców. Wcześniej Doszło do strzelaniny  z policją, gdyż znaleziono SUV, jakim poruszali się sprawcy.  Jeden policjant został ranny, dwoje sprawców zostało zabitych w samochodzie. Zabici to mężczyzna i kobieta. Zatrzymano także trzecią osobę, nie wiadomo w tej chwili, czy zatrzymany miał związek ze zdarzeniem.  Nie jest znana tożsamość zatrzymanych, nie wiadomo,  jakie relację łączyły zastrzelonych . Wiemy, że w ośrodku pomocy dla niepełnosprawnych znaleziono bombę, lub coś co bombę przypominało, której jednak napastnicy nie zdetonowali. Dowiedzieliśmy się, iż jednym ze sprawców jest 28-letni obywatel Kataru.

Jeden z napastników zidentyfikowany został jako Sayed Farook. Na razie nie znamy tożsamości zastrzelonych. Nazwisko zidentyfikowanego bandyty podają: L.A Times oraz FOX News.

Można odnieść wrażenie, iż nad dochodzeniem unosi się zły duch politycznej poprawności.

 

Foto: abc7 local.com

1 Komentarz

  1. Oglądam CNN, czy to pierwszy zamach ISIS? w USA, zamachowcy uciekli, chyba wiedzieli co robią…

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: