Strzelaniana na lotnisku w Los Angeles

0
368

LAXJedna osoba zginęła, a co najmniej siedem zostało rannych w wyniku strzelaniny, do której doszło na międzynarodowym lotnisku w Los Angeles. Ofiara śmiertelną jest pracownik federalnej agencji TSA ranny podczas wymiany ognia z napastnikiem uzbrojonym w karabin szturmowy. Napastnik został zatrzymany. To 23-letni Paul Ciancia mieszkający w okolicy.

Lotnisko zostało zamknięte, w okolicy portu lotniczego panował kompletny chaos, pasażerowie nie wiedzieli jak mają dostać się do celu swojej podróży, nikt nie był im w stanie udzielić jakiejkolwiek informacji.

Sprawca przez sąsiadów oceniany był jako spokojny człowiek. Świadkowie zdarzenia opowiadali, że udając się do samolotów słyszeli jak sprawca pytał się ich czy są z TSA. Wyraźnie chciał on strzelać do oficerów TSA oraz policjantów. Dlaczego chciał ich zabić tego w tej chwili nie wiadomo.

Jak ujawniła policja, podejrzany o strzelaninę na lotnisku w Los Angeles poinformował SMS-em swoje rodzeństwo w New Jersey, że zamierza popełnić samobójstwo.

Kiedy jego ojciec, mieszkający w Pennsville, w stanie New Jersey, dowiedział się o jego zamiarach, powiadomił szefa policji w tym mieście Allena Cummingsa prosząc o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu syna.

Cummings zadzwonił do policji w Los Angeles, która szybko ustaliła miejsce pobytu Cianci i wysłała wóz patrolowy do jego mieszkania. – Było tam dwóch jego współlokatorów. Powiedzieli, że widzieli go wczoraj i wydawało się, że jest z nim wszystko w porządku – powiedział Cummings.

Sprawca przeszedł punkt kontroli, mordując jednego z oficerów TSA. Został zastrzelony w okolicy restauracji serwującej hamburgery. Sytuacja była niebezpieczna, gdyż z tego miejsca mógł udać się do wejść do samolotów, wejść do samolotu i uprowadzić go. Sprawca nie dostał tej szansy został zastrzelony. Zamordowany oficer TSA charakteryzowany był przez kolegów jako osoba oddana służbie państwu i ludziom.

To kolejna strzelanina w USA o jeszcze nie wyjaśnionych motywach. Jedno nie ulega wątpliwości. Poziom frustracji w USA jest wysoki, ludzie niestety coraz częściej chwytają się desperackich kroków.

AJ

Foto: en.wikipedia.org  Port lotniczy LAX

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: