Strajk nauczycieli trwa, matury zagrożone

1
247

W Polsce trwa już dziesiąty dzień trwa strajk nauczycieli, w którym nauczyciele domagają się podwyżki ich bardzo niskich płac.

Rząd nie ma pieniędzy, choć rząd PiS bardzo lekką ręką wydaje pieniądze polskich podatników, gdyż pieniędzmi polskiego podatnika, są  środki zgromadzone przez tak zwaną Polską Fundację Narodową. Rząd Mateusza Morawieckiego stać na wynajęcie budynku chicagowskiej Opery, stać na wydanie przyjęcia dla blisko 2 tysięcy osób, i zwiezienia ich drogimi autobusami. Rząd PiS stać było na wyprodukowanie propagandowego filmu, który premierę miał właśnie w Chicago.  Tak, na propagandę ten rzad PiS pieniędzy nie żałuje, pisowska telewizja Kurskiego dostała na propagandę 1.3 miliarda złotych. Jednak nie ma pieniędzy na podwyżki uposażenia dla pracowników polskiej oświaty.

Odmowa rozmów, brak reakcji na postulaty nauczycieli jest decyzją polityczną. PiS uznał, że może nie przejmować się postulatami nauczycieli. Gdyby rząd chciał strajk nauczycieli mógłby zostać zakończony jeszcze w tym tygodniu przed świętami, zaś nauczyciele w spokoju mogliby spędzać święta, zaś uczniowie szykować się do matury. To decyzja polityczna rządu.

Rząd Beaty Szydło zapowiada zorganizowanie tak zwanego Okrągłego Stołu dotyczącego systemu polskiej oświaty, ale nie widać chęci, politycznej wolim aby postulaty strajkujących zrealizować.

Opozycja jest gotowa do rozmów. Opozycja wzywa premiera Morawieckiego, aby natychmiast podjąć rozmowy dotyczące realizacji postulatów, jeszcze przed Świętami. Rozmawiać należy natychmiast, gdyż zagrożone są matury, które mogą się nie odbyć.

Foto: Salon24

Wideo: @Platforma News

1 Komentarz

  1. W Polsce trwa zbiórka na fundusz pomocy strajkującym nauczycielom. A może by też w Chicago zrobić zbiórke na polskich nauczycieli ?Nie starkują tylko dla siebie, ale jak w 1976 w Radomiu dla całej Polski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: