Stanowy Kongres rozpoczął kolejną nadzwyczajną sesję

0
482

Gubernator Bruce Rauner zwołał kolejną nadzwyczajną sesję stanowego Kongresu Illinois, poświęconą sprawie finansowania szkół publicznych. W przypadku braku porozumienia szkoły nie będą miały pieniędzy na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Nieco upraszczając, główną osią sporu są pieniądze dla szkół publicznych w Chicago.  Gubernator nie zgadza się na przekazania ogromnych sum z publicznych pieniędzy dla chicagowskiego dystryktu szkolnego.  Twierdzi on, iż zdecydowana większość tych funduszy wcale nie zostanie wydana na funkcjonowanie szkół, tylko na ratowanie funduszu emerytalnego chicagowskich nauczycieli. Gubernator od dawna domaga się przeprowadzenia gruntownej reformy funduszu. Zapytuje przy okazji dlaczego podatnicy w Aurora, Elgin, czy Bloomington mają płacić tak ogromne sumy, na chicagowski okręg szkolny. Problem ten powinno we własnym zakresie rozwiązać Chicago, a nie bez przerwy wyciągać rękę do stanowych podatników i bez przerwy żądać coraz więcej pieniędzy.

Nie wszyscy ustawodawcy przyjechali na specjalną sesję. Kelly Cassidy i Ann Williams chwyciły na wałki i zabrały się za malowanie pomieszczeń w jednej ze szkół. Twierdzą, że w ten sposób bardziej pomogą, niż siedzieć na specjalnej sesji, szukając porozumienia, które ich zdaniem dawno powinno zostać osiągnięte. Można i tak.

Na razie nikt nikogo nie przekonał.

Foto: 97.7 QLZ

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: