Stanowisko dla faszysty

1
251


Nowym szefem opolskiej Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej został Tomasz Greniuch, od lat związany z Obozem Narodowo Radykalnym. Nowy szef IPN w Opolu,  przemawiał po krzyżem celtyckim, uznanym symbolem faszystów i rasistów, wszelkiej maści. Był współorganizatorem słynnych marszów narodowców, kompromitujących Polskę w oczach świata.  Już jutro kolejna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości, czy jak zwykle w ostatnich latach zostanie ona zawładnięta przez faszystów pokroju Greniucha? Grupy, którym Greniuch liderował „hajlowały” na uroczystościach przez siebie organizowanych.

Między innymi organizował uroczystości dla uczczenia, próby faszystowskiego puczu dokonanej przez Adama Doboszyńskiego i jego zwolenników e 1935 roku.

Co najważniejsze, facet nie posiada żadnego dorobku naukowego, który stanowiłby uzasadnienie dla objęcia tego stanowiska. Jedyną jego kwalifikacją jest publiczne „hajlowanie” i wyrażenie przywiązania do  faszyzmu.Z niepokojem, od dawna, od wielu lat obserwujemy romans Prawa i Sprawiedliwości z elementami skrajnymi, z faszystowskimi bojówkami. Prokuratura Ziobry, manifestuje bezradność wobec tych grup, choć formalnie propagowanie faszyzmu jest w Polsce zakazane. Prawo w tej dziedzinie jest martwą literą.

Prawo i Sprawiedliwość nie potrafi odciąć się od działalności takich ludzi jak Greniuch, co gorsza oferuje im intratne stanowiska. Stwarza warunki do jawnego, bezkarnego propagowania faszyzmu.

To po prostu skandal.

Foto: www.trendsmap.com

Wideo: Zbyszek G

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: