Stan klęski żywiołowej

0
29


Dla nikogo nie ulega wątpliwości, iż Polska, świat znalazły się w sytuacji nadzwyczajnej, w stanie klęski żywiołowej. Niezbędne są szybkie działania legislacyjne, jeżeli chcemy uniknąć załamania gospodarczego i wielu kłopotów, nieuchronnie z tym związanych. Na pewno możemy powiedzieć, iż świat wchodzi w okres gospodarczej recesji, która dotknie każdego z nas. Nie wykluczone, że nadchodzi prawdziwe ekonomiczne tsunami.

Ponadto świat kreowany w wypowiedziach polityków rażąco odbiega od tego istniejącego realnie. W szpitalach w USA, w Polsce brakuje sprzętu, brakuje testów, aby realizować politykę zalecaną przez CDC i WHO. Dowodem na to, przypadek pani Marii z Trójmiasta, która wzywa lekarza do domu, posiada wszystkie objawy zarażenia Koronawirusem, jednak nie wykonuje się testu, gdyż taka jest polityka państwa. To skandal.  Chora kobieta nie wchodzi w statystykę koronawirusa, tak więc rzeczywista liczba przypadków jest zdecydowanie wyższa. Trudno zrozumieć polityków, którzy kłamią, bojąc się powiedzieć jaka jest sytuacja.

Niestety, na przykład sytuacja w Nowym Jorku wymyka się spod kontroli. Tysiące ludzi traci pracę, w Nowym Jorku ponad tysięc zachorowań w ciagu doby, w Ameryce już w sumie ponad 8500 przypadków. Nadal tragiczna sytuacja we Włoszech. Tam w ciagu doby zachorowało ponad 4 tysiące osób.

Dobra wiadomość z Wuhan, tam nie zanotowano ani jednego nowego przypadku.

Na świecie bie ma dobrych wiadomości, symboliczna wiadomość. Koronowirusa ma główny brytyjski negocjator brexitu. Nieodpowiedzialna polityka Borisa Johnsona powoduje, iż spodziewać należy spodziewać się gwałtownego pogorszenia sytuacji w Nowym Wielkiej Brytanii. Hotele w Nowym Jorku zamieniane są na tymczasowe szpitale.

Nowy Jork chce od rządu federalnego 2.2 miliona masek, dostał 78 tysięcy, wszystkie przeterminowane.

Tak mamy sytuację nadzwyczajną, potrzebne są nadzwyczajne działania. Giełda w Nowym Jorku nadal pikuje, choć dokonywane są tylko elektroniczne transakcje. Rządy w Polsce i w USA nie realizują polityki zalecanej przez CDC i WHO. Cierpimy na deficyt odpowiedzialnego przywództwa.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: