Stadionowe wsparcie PiS-u

9
553

chuliganWszystko za co się PiS bierze cynizmem jest podszyte. Nawet sztandarowa dla PiS-u – jakby się mogło wydawać – walka z przestępczością.

Według PiS-u przestępcą bardziej jest Donald Tusk („Toczą się postępowania w prokuraturze, które mogą doprowadzić do tego, że zostaną mu postawione jakieś zarzuty” – twierdzi Jarosław Kaczyński) niż chuligani, którzy najpierw wszczęli burdy w Warszawie podczas meczu z Borussią, a dwa dni temu „rozsławili” Polskę na ulicach Madrytu.

Generalnie kibolstwo ma się za „dobrej zmiany” dobrze. Prawo i Sprawiedliwość docenia, że stadionowa chuliganeria nienawidziła Tuska („Tusku…, twój rząd obalą kibole!”) a teraz akcentuje swoje „antylewactwo” i czci żołnierzy wyklętych. Kibole poprą też „słuszną” narodową uroczystość, a KOD-owi pokażą gdzie jego miejsce. A do tego – co dla cynicznego do bólu PiS-u nie jest bez znaczenia – kibole sięgną też po hasła, których politykom PiS-u nie wypadałoby użyć, ale które dla sporej części pisowskiego elektoratu wydają się być naturalne i oczywiste.

Polska jeszcze przed dojściem PiS-u do władzy miała z chuliganerią stadionową olbrzymi kłopot. Mimo że wtedy było oczywiste, że władza próbuje – co prawda mało udolnie – ją zwalczać. Dzisiaj, gdy władza Prawa i Sprawiedliwości kibolstwu (jak i faszyzującemu ONR-owi) się podlizuje, stadionowi chuligani poczuli się pewni siebie. A być może poczuli się po prostu bezkarni.

W każdym normalnym europejskim państwie list  policyjnych związkowców, w którym zwracają uwagę, iż dzisiaj stadionowy chuligan czuje większe wsparcie, niż zwalczający go policjant, dałby rządzącym do myślenia.

https://www.youtube.com/watch?v=cdfgwbdIDQ0

 

Ale w cynicznym świecie PiS-u wniosek z owego listu może być tylko taki: tym policjantom to się chyba w głowach poprzewracało. A młodzież jak to młodzież – musi się wyszumieć. Grunt, że jest patriotyczna i narodowa. Że jest nasza.

Paweł Piskorski

9 Komentarze

  1. Oczywiście za rządów Platformy – chuliganów nie było. Pawełek ich postraszył…tuszą 🙂

  2. Platforma nigdy nie wspierała chuliganów, chuligani, korzystający z poparcia PiS obiecywali, że obalą rząd PO.

  3. Hiszpanska policja powinna odstrzelic kilku najbardziej agresywnych bandytow, tak dla przykladu, wowczas nastałby spokoj na europejskich stadionach i ulicach.
    Nie wyobrazam sobie takiej kibolsko-bandyckiej zadymy na amerykanskich ulicach.
    Spora ich czesc, wrocilaby do Europy w stanie skremowania…

Comments are closed.