Spotkanie w Białym Domu bez porozumienia

2
436

cantorLiderzy Partii Republikańskiej spotkali się w Białym Domu z prezydentem Barackiem Obamą oraz liderami demokratów w Kongresie. Spiker John Boehner opuszczając Biały Dom nie rozmawiał z dziennikarzami. Nieco bardziej rozmowny był lider republikanów w Izbie Eric Cantor. Twierdził on, że spotkanie z prezydentem było produktywne oraz istnieje szansa na znalezienie porozumienia w sprawie limitu dopuszczalnego poziomu zadłużenia funduszy federalnych.

Potrzebnych jest jednak wiele rozmów. Na razie sporo pracy przed ustawodawcami. Cantor nie mówił jak przebiegały rozmowy, powiedział jedynie, że Obamacare nie była przedmiotem negocjacji.

W gruncie rzeczy więc czy posunęliśmy się do przodu? Zdaniem Cantora tak, ale w tej chwili trudno o jakieś konkrety. Wiadomo, że republikanie zrezygnowali ze starań o pozbawienie funduszy Obamacare, widząc brak efektów oraz upór prezydenta. Eksperci obu stron rozmawiają dalej.

Informacje o możliwym porozumieniu entuzjastycznie przyjęte zostały na Wall Street. Najważniejszy wskaźnik zyskał ponad 300 punktów. To pokazuje jedynie, że pieniądze w funduszach inwestycyjnych są w rękach ludzi mało odpowiedzialnych, raczej ekonomicznych analfabetów. Nic tak pozytywnego nie stało się, co uzasadniałoby taki entuzjazm i takie wzrosty. To wynik czynników psychologicznych, projekcja marzeń o szczęśliwym, zamożnym świecie. Natomiast w programie CNN Anderson Cooper osoba prowadząca stronę internetową z ofertami ubezpieczeń w ramach Obamacare nie potrafiał powiedzieć, czy ktokolwiek kupił tam jakieś ubezpieczenie.

Aby uzupełnić ten absurdalny obraz do końca grupa pracowników CIA wręczyła w Moskwie Ericowi Snowdenowi nagrodę, którą mu przyznano jako wybitnemu analitykowi. Zjedzono wspólnie w Moskwie obiad. Snowden podobno w Moskwie ma się dobrze i chwali sobie życie w coraz piękniejszej rosyjskiej stolicy.

AJ

 

2 Komentarze

  1. Z tym Snowdenem to są prze jaja. Nie dość że koleś ciągle wyciaga im jakiegoś trupa z szafy to jeszcze byli koledzy go nagradzaja i się grzecznie po ramionach poklepują.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: