Smoleńska porażka rządu PiS

0
170


W  tak zwanym śledztwie dotyczącym katastrofy smoleńskiej, jak w soczewce widać polityczne łajdactwo państwa PiS. I wcale nie jest to zbyt mocne słowo.Jarosław Kaczyński i jego kompani z tragedii smoleńskiej uczynili przedmiot politycznej hucpy i grandy.  Nie miejsce tu na przypominanie farsy związanej z Podkomisją Macierewicza i jej kłamstwa.  W ostatnich godzinach przekonaliśmy się jak ważną rolę w demokracji odgrywają niezależne od polityków sądy. To dzięki tej niezależności Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii uznał przerwanie prac parlamentu za złamanie prawa.

Izba Gmin już wznowiła obrady!

W Polsce niestety sądy zależne są od władzy wykonawczej, trwają więc rozmaite procesy, także w sprawie smoleńskiej. Tutaj PiS zanotował porażkę. Sąd Okręgowy w Warszawie po raz drugi uchylił decyzję prokuratury dot. zwolnienia z tajemnicy tłumaczki Donalda Tuska Magdaleny Fitas Dukaczewskiej. Nie będzie ona musiała zeznawać.  Wyrok sądu niby jest prawomocny, ale zawsze państwo PiS posiada w ręku nadzwyczajne środki odwoławcze.  Porażka pisowskiej prokuratury w sądzie cieszy.

Nie można zapominać, także w perspektywie zbliżających się wyborów, iż państwo PiS stworzyło na swój własny polityczny użytek „kłamstwo smoleńskie”. Winą za tragedię usiłowano obarczyć niewinne osoby, Smoleńsk stanowił polityczny miecz. Obrzydliwe. Właśnie sprawa smoleńska pokazuje prawdziwą bandycką, przestępczą naturę państwa PiS.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: