Smoleńska miesięcznica, czy Polską rządzi obłąkany facet?

11
383

smolernskDzisiaj przed pałacem Prezydenckim odbyła się kolejna smoleńska miesięcznica. Przemówienie wygłosił Jarosław Kaczyński, tym razem bardzo mocne. Było to groźne przemówienie, które powinno zmusić do ponurych refleksji. Można poważnie zastanawiać się, czy Polską rządzi obłąkany facet podejmujący skrajnie nie racjonalne decyzje?

Kaczyński o katastrofie smoleńskiej mówił: „Dojdziemy do tej prawdy, musimy jeszcze pewne rzeczy uporządkować.”

Rząd pracuje nad znalezieniem nowych przyczyn katastrofy smoleńskiej. – Nie mówi się jeszcze o tym publicznie, ale kolejne kroki są wykonywane. Muszę wspomnieć o tym, który od 6 lat jest na pierwszej linii walki o prawdę. O Antonim Macierewiczu! Antoni, Antoni! – skandował.

Tłumacząc ten bełkot na polski należy stwierdzić, że rząd poszukuje jakiś ekspertów, którzy potwierdzą tezę o zamachu. Problem polega na tym, iż póki co nie udało się jeszcze skompletować takiej komisji, gdzie byłyby osoby, którzy w przeszłości latały choćby na szybowcach, a ich wiedza o lotnictwie, wykracza poza przygotowywanie papierowych modeli.

Kaczyński odniósł się także do krytyk iz zagranicy. Krytyka ta płynie nie tylko z Niemiec, ale z wielu innych miejsc. Bardzo ważny tekst ukazał się w Foreign Affairs:

https://www.foreignaffairs.com/articles/poland/2016-01-07/europes-autocracy-problem

Kaczyński koncentrując się na Niemcach usiłuje rozbudzić wśród Polaków antyniemieckie nastroje. Pod Pałacem Namiestnikowskim Kaczyński grzmiał: „Żadne naciski i pohukiwania, żadne słowa, które nigdy nie powinny paść, zwłaszcza z niemieckich ust, nie zawrócą nas z tej drogi. Będziemy szli do przodu, rozwiązywali konkretne problemy! Na razie PiS nie rozwiązał jeszcze żadnego problemu, poza ustawami likwidującymi demokrację PiS nie zrobił nic. Nie był w stanie nawet zaprezentować ustawy dotyczącej 500 złotych na dziecko, którą w trakcie kampanii wyborczej rzekomo nosiła w teczce Beata Szydło. Po wyborach okazało sę, że to ściema, żadnych gotowych projektów nie ma.

Stwierdzenie, że Polską rządzi obłąkany facet pakujący kraj w jakieś opary mgły smoleńskiej powinna skłonić rządy do zastanowienia się nad relacjami z Polską. Obłąkana władza łatwo może wpędzić sojuszników Polski w jakaś awanturę. Pewnie nikt tego nie chce. Sojusznicy, z Ameryką przede wszystkim powinni pokazać Polsce, że awanturniczą politykę prowadzi na własny rachunek.

Buńczuczne wypowiedzi Kaczyńskiego w stosunku do Niemiec mogą odnieść skutek odwrotny od zamierzonego. Rację na Foreign Affairs, postulujący, aby Unia wykorzystała do nacisku na Warszawę wszystkie posiadane instrumenty.

AJ

Foto: kulisy24.pl

11 Komentarze

 1. To, że Kaczynscy, obaj, mają problemy psychiczne było widać od chwili, gdy zaczęli coś znaczyć w polskiej polityce. A teraz Jarusiowi jest już tylko coraz gorzej.

 2. Popatrzcie taki “obłąkany” Kaczyński wygrał z tak mondrom Platformą i teraz rozdaje karty a resortowe dzieci i nomenklatura od warczenia przeszła do skomlenia.

 3. ASZdzienik donosi, że Polska zbuduje tunel pod Niemcami, aby Polacy nie musieli wjeżdżać do tego kraju. Podobno Jarun ma być czołowym kopaczem

 4. Dziś w TV Biznes odpowiadał na pytania dziennikarzy M.F p. Szałamacha.
  Odpowiedzi brzmiały; 500+ może kwiecień, może maj, a koszt to 17mld zł, w tej sytuacji powstaje pytanie, ile będzie kosztował następny rok? Tegoroczna kwota to około 6,5 % budżetu 2016.Sprawa kwoty wolnej od podatku może być rozpatrywana w ostatnim kwartale 2016 i początek to rok 2017 i rozłożona na lata. Zmiana wieku emerytalnego nie jest rozpatrywana, a prezydencki projekt na razie w zamrażarce. Sprawa stawki godz. 12 zł /h nie jest rozpatrywana, metr kwadratowy mieszkania również. Stawka VAT jest nadal przewidziana 23% w 2016 i 2017. Polecam ten skrótowy komentarz p. Lusi, aby mogła uprzyjemnić czas w swojej audycji. Tak się wygrywa wybory moi Mili. Kłamstwo ma krótkie nogi.

 5. p.Jarun; …. mądrą. P.Kaczyński nie jest obłąkany, on wie jak wyciągnąć kasę z polskiego podatnika, stąd jest sprawa smoleńska. Osiągnięcie celu to odszkodowanie i to w milionach złotych .
  On sam wysłał swojego żołnierza z pasażerami tym lotem. Najbardziej dziwne, że takie przeloty z takimi personami są obserwowane i co nikt nie informuje, że to jest katastrofa lub zamach, co koniecznie chce udowodnić Kaczyński.

  • Jarosław Kaczyński może przejechać się nie na KOD-ach, TK. Mediach -odbierają to jako “pogonić nomenklaturę i resortowe dzieci” -tylko na “sprawie smoleńskiej”. Ludzie mają dosyć tej /jego/ martyrologi.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: