Słuszna kara dla dla Legii Warszawa

1
424

Legia Warszawa - Borussia Dortmund via ExtremeSupportersLegia Warszawa została surowo ukarana przez UEFA za wybryki kiboli podczas meczu z Borussią Dortmund w pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. Komisja Kontroli Etyki i Dyscypliny Europejskiej Unii Piłkarskiej postanowiła, że kolejne spotkanie przy Łazienkowskiej w tych elitarnych rozgrywkach (z Realem Madryt) odbędzie się bez udziału publiczności. Stołeczny klub zorganizował konferencję, na której Seweryn Dmowski, dyrektor Legii ds. mediów i PR powiedział, że Legia wykorzysta wszelkie dostępne środki odwoławcze i będzie walczyć o zmianę decyzji. Niech sobie walczy, wierzę, że UEFA utrzyma decyzję, gdyż wierzę, że na sportowych arenach nie ma miejsca na rasistowskie wybryki.  Szkoda, że nie rozumie tego zarząd Legii Warszawa.

Dodatkowo Legia musi zapłacić 80 tysięcy euro kary. Moim zdaniem kara finansowa jest zbyt niska i nie zmusi zarządu klubu do podjęcia odpowiednich działań.

Uważam decyzję UEFA za słuszną, zaś wypowiedzi członków zarządu klubu za kompromitujące klub i Polskę.  Nawet na załączonym wideo słychać jak kibole Legii krzyczą „Jude”. Także oglądałem mecz w telewizji, gdzie również było słychać rasistowskie okrzyki. Tłumaczenia przedstawicieli zarządu są śmieszne i nie mają pokrycia w rzeczywistości.

Zarząd klubu doskonale zdaje sobie sprawę z powiązań kiboli zasiadających na tak zwanej warszawskiej „żylecie” ze światem zorganizowanej przestępczości. Na trybunach zasiadali nie raz ludzie, posiadający zakazy stadionowe jak i poszukiwani listami gończymi.  Wielokrotnie pisała o tym prasa. Klub udaje, że to nie jego sprawa, a policji. Policja jednak bez współdziałania klubu ma ograniczone możliwości.

https://www.youtube.com/watch?v=3jwcyTrTRyw

 Jednak o wiele bardziej niebezpieczny jest flirt obecnej władzy, jak i części Kościoła katolickiego z organizacjami skrajnie nacjonalistycznymi, blisko związanymi ze środowiskami kibolskimi. To poparcie obecnych władz dla rasistowskich haseł i obrona ONR i innych faszystowskich organizacji budzi przerażenie. Przerażenie budzi fakt, że faszyści skupieni również na stadionach korzystają z cichej ochrony władz.

Ostatnie wypowiedzi ministra Błaszczaka, który nie dostrzega problemu, jedynie uwidaczniają jego brak kompetencji i złą wolę.  Błaszczak opowiada o patriotycznej rzekomo młodzieży manifestującej 11 listopada, ale już dla tego rządowego pajaca udział KOD w marszu będzie prowokacją.

Mam nadzieję, że UEFA utrzyma swoją decyzję. To dobra decyzja dla piłki nożnej i dla sportu. Rywalizacja sportowa to przede wszystkim szcunek i respekt dla rywala, jak i przestrzeganie zasad rywalizacji.

Chuligani na stadionie, jakieś pirotechniczne popisy, zwyczajne mordobicie to zaprzeczenie sportu.  I nie udawajmy, że jest inaczej. To, że Legia słabo wypada pod względem sportowym, to trudno, można z tym żyć. Gorzej jednak, że Legia kompromituje Polskę i stolicę jako ludzi, buduje obraz Polski jako kraju rasistów, chuliganów, pospolitych debili w kominiarkach.

To nie był pierwszy wybryk kibiców Legii. W kompromitowaniu Polski, Legia osiąga póki co  ma niestety znaczne sukcesy.

Wideo: youtube.com.

 Foto: http://hooliganstv.com/

 

1 Komentarz

  1. Legia powinna zostać wyrzucona na rok z międzynarodowych rozgrywek. Do Ligi Mistrzow pasuje jak gwźdź do dupy

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: