SKOK PiS-u na publiczne pieniądze

0
1015

Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, nie było w Polsce, na taką skalę takiego zaboru publicznych pieniędzy jaki dokonuje się tu i teraz, za rządów Bezprawia i Niesprawiedliwości. Partia Jarosława Kaczyńskiego z Prawem i Sprawiedliwością nie ma nic wspólnego.  To wiemy od dawna.  Podróżujące obecnie „konwoje wstydu” poświęcone niezwykle wysokim premiom i nagrodom jakie dostawali członkowie rządu, to tylko czubek góry lodowej. Politycy PiS na cele partyjne wydali ponad dwa miliardy złotych. Wielkim beneficjantem była Telewizja Publiczna, którą podatnicy wsparli ponad miliardem złotych. To pieniądze przeznaczone na partyjną propagandę . 100 milionów złotych otrzymał znany pisowski oligarcha z Torunia. Poszczególne sumy wyliczano wielokrotnie. Nie ma sensu tutaj powtarzać całej listy.

W dyskusjach na ten temat. dostrzegam ogromną ilość kłamstwa i pospolitego chamstwa, po stronie zwolenników PiS. Pisowskie trolle tworzą w internecie rozmaite ‘fake news”, kłamstwa, usiłując odwrócić kota ogonem. O teraz PO mówi o PiS kradnie,  a przecież sama kradła!. Trzeba sobie powiedzieć jasno. Nie kradła, nie dokonywała skoku na kasę tak jak to robi PiS. Pisowskie trolle, wynajęci zawodowi kłamcy. jak trolle Putina często operują przykładem OFE, czyli Otwartych Funduszy Emerytalnych.  PO dokonała zaboru OFE! To znakomity przykład pisowskiego „fake news”. PO nie dokonała zaboru tych pieniędzy. Owszem można dyskutować nad słusznością tej decyzji, moim zdaniem źle się stało, że w Polsce nie stworzono bardziej powszechnego systemu emerytur kapitałowych, na przykład  podobnych, do amerykańskiego 401 9(k). Pieniądze z OFE nie zostały przecież wydane na cele partyjne, wsparły system emerytalny ZUS, wsparły budżet. Pieniądze te ratowały budżet i rozwalany przez PiS system emerytalny choćby z powodu populistycznego obniżania wieku emerytalnego i skazywania Polaków na głodowe emerytury! To wy PiS dysponujecie obecnie tymi pieniędzmi, przeznaczając je na nagrody dla ministrów, czy na wypłaty dla Rydzyka. za jego usługi polityczne dla obozu rządzącego. PO nie dokonała żadnego zaboru OFE, ani złotówka z OFE nie wspierała partyjnych celów PO, pieczę nad budżetem i pieniędzmi z OFE sprawuje rząd PiS.

Przypisywanie jakiegoś zaboru funduszy z OFE jest zwyczajnym kłamstwem.

Można iść dalej!  W każdym przypadku dojdziemy do wniosku, że afery przypisywane poprzednikom PiS-u nie są żadnymi aferami. To działacze PiS skupieni wokół spółki „Srebrna” uwłaszczyli się na majątku państwowym, „Srebrna” przez lata była jedynym spoiwem łączącym grupę Jarosława Kaczyńskiego. Czy uwłaszczenie to przebiegało zgodnie z prawem, to zupełnie inna sprawa.  Mam nadzieję, że kiedyś na pytania te odpowie odpowiednia Komisja Śledcza. Tak samo inna Komisja Śledcza winna zająć się sprawą SKOKów. Upadające SKOKI kosztowały już polskiego podatnika kilka miliardów złotych. SKOKI także finansowały zakłamaną pisowską propagandę jak rozmaite pisemka w postaci ‘Do Rzeczy, „W sieci” i wiele innych. SKOKI bardzo często nie służyły członkom tych kas spółdzielczych, ale interesom partyjnym i finansowały partyjne działania. SKOKI to także przykład  złego wykorzystywania finansów spółdzielczych.

Afera Billboardowa 100 milionów na tak zwaną Fundację Narodową, to kolejny przykład zaboru mienia finansów publicznych. Konwoje wstydu pojawiające się na polskich ulicach, to tylko czubek góry lodowej, widoczny jaskrawy przykład stosunku PiS do finansów publicznych, traktowania ich jako swojego dobra prywatnego.

Wideo: @Platforma News

 

Foto: wGospodarce

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: