Sensacyjne ustalenia Zespołu Śledczego ds. Afery SKOK

11
61718

“PiS od wielu miesięcy stara się wmówić wszystkim, że ze SKOK-iem Wołomin nie ma nic wspólnego. Okazało się jednak, że Mariusz G. współzałożyciel SKOK Wołomin był bliskim współpracownikiem Grzegorza Biereckiego. Mariusz G. między rokiem 2008 a 2012 był członkiem Funduszu Stabilizacyjnego Kasy Krajowej SKOK, bardzo ważnego doradczego ciała zarząd powoływanego na wniosek zarządu Kasy Krajowej SKOK. Prezesem zarządu był wtedy Grzegorz Bierecki. Co znamienne, obaj panowie wycofali się z Kasy Krajowej na kilka dni przed tym, jak KNF objęła SKOK-i nadzorem. Areszt Mariusza G. na wniosek prokuratury w Gorzowie Wielkopolskim miał być przedłużony. Sąd II instancji, kilka dni po wygranych przez PiS wyborach uznał, że trzeba Mariusza G. z aresztu wypuścić. To może być zbieg okoliczności” – poinformowali podczas konferencji prasowej w Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej Izabela Leszczyna i Krzysztof Brejza, po posiedzeniu zespołu Platformy Obywatelskiej ds. afery SKOK.

W tej sprawie wiele wątków budzi zdumienie. Na przykład zadziwiające jest umorzenie dochodzenia w sprawie wyprowadzenia przez senatora PiS Grzegorza Biereckiego 77 milionów złotych ze SKOK Wołomin, do jego prywatnej spółki Spółdzielczego Instytutu Badawczego.

Umorzenie? Niedawno wiceminister Sprawiedliwości Patryk Jaki otrzymał nagrodę Gazety Bankowej. Współwłaścicielem Gazety Bankowej jest wspomniany przez chwilą Instytut Spółdzielczy Grzegorza Biereckiego.

Od wielu misięcy PiS starał się wmówić opinii publicznej, że nie ma nic wspólnego z SKOK Wołomin, Ta sprawa wygląda zupełnie inaczej w świetle faktów. Mariusz G. pomysłodawca i współzałożyciel SKOK Wołomin był bliskim współpracownikiem senatora Biereckiego. Od roku 2008 był członkiem  Funduszu Stabilizacyjnego Kasy Krajowej, bardzo ważnego ciała kierującego. Prezesem zarządu był w tym czasie Grzegorz Bierecki.

Co ciekawe obaj panowie wycofali się z zarządu na kilka dni przed tym jak Komisja Nadzoru Finansowego objęła swym nadzorem SKOKI.

Spółdzielczy Fundusz Biereckiego dorobił się majątku w wysokości 77 milionów złotych. W 100% Fundusz ten powstał z wpłat dokonanych przez SKOKI, czyli przez 2 miliony członków tych kas.

W tej sprawie można mówić o cudach. W czerwcu tego roku Prokuratura w Gdański umarza dochodzenie w sprawie Funduszu Biereckiego i zaraz po tym najbliższy współpracownik Prokuratora Generalnego Patryk Jaki dostaje nagrodę od organu prasowego SKOK.

W tej sprawie członkowie zespołu śledczego SKOK wysłali pismo do Patryka Jakiego, domagając zwrotu otrzymanej nagrody. Członkowie Zespołu domagają się także odpowiedzi na pytanie, czy Patryk Jaki spotykał się w tym czasie z Grzegorzem Biereckim i głównym ekonomistą SKOK, panem Szewczykiem.

Dziwi także umorzenie postępowania w sprawie Funduszu Spółdzielczego Biereckiego przez prokuraturę w Gdańsku. Dochodzenie zostało wszczęte na wniosek Komisji Nadzoru Finansowego.  Widać tutaj podobieństwo ze sprawą Amber Gold. I tam i w sprawie SKOK, postępowanie prokuratury wszczęto na prośbę KNF. Oba postępowania umarza ta sama prokuratura.

Zespół Śledczy wnioskuje do ministra Ziobry o przeniesienie tego dochodzenia do innej prokuratury rejonowej. Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej dotyczącej sensacyjnych ustaleń Zespołu Śledczego ds. SKOK.

Wideo: Platforma News

Foto: Senator Bierecki: NaTemat

 

11 Komentarze

  • Każdy system musi wygenerować z siebie dobre (naprawdę) zmiany. Każdy kto może musi nad tym pracować. Nie można poczekać… Żaden ktoś nie przyjdzie. Jest wśród nas…

  • Kto ma coś z tym zrobić? Pierwszą rzecz jaką PiS zrobił to było zwolnienie szeregu honorowych generałów, oraz czystki w służbach specjalnych. Więc kto ma coś z tym zrobić? Teraz to już jest ręka w nocniku, kraj opanowany przez ruską agenturę i miafię Mogilewicza.

 1. Cóż ty komentować? Stwierdzenie że pis to mafia to wie przecież każdy normalnie rozwiniety intelektualnie Polak.

  • A to ciekawa teza… Uważam się( zarozumiałość?!)za normalnie rozwinietego intelektualnie Polaka i do tej pory tego nie wiedziałem. Słyszałem od gigantów z PO, że Polska jako Państwo istnieje tylko teoretycznie, że o Amber Gold wszyscy wszystko wiedzieli, że budżet 2017 zawali się z hukiem i parę takich tam różności Chyba do poziomu Pana depiwo jednakowoż nie sięgam. Pozazdrościć tych niebotycznych wyżyn intelektu.

 2. To już historia.
  70 mln co ukradł Bierecki?
  To małe piwo co chce zrobić teraz sędzia wespół z syndykiem, a na co przyzwala Ziobro!

  Ciekawe dlaczego nie mówią co się dzieje w postepowaniu upadłościowym SKOK Wołomin???
  Trzymają sztamę z Kaczorem i tym układem gdańskim Bierecki-Jedliński-Zwara i in.?
  Czyżby tak jak PiS popierają tego s***nsyna syndyka co wystąpił do wszystkich ludzi co trzymali tam kasę po haracz tzw. podwójne udziały?
  Te skur***byki sędzia-komisarz i syndyk chcą puścić wszystkie lewe kredyty tym co je brali – oczywiście nie słupom… Zaniżają majątek po SKOK Wołomin żeby rozparcelować to w częściach i opchnąć firmom windykacyjnym, bo zakup przez bank spowodowałby szybkie zlustrowanie tej hołoty i… spłaty kredytów.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: