Senacki zespół ds. monitorowania praworządności

0
748

Senatorowie Platformy Obywatelskiej powołali senacki zespół ds. monitorowania praworządności. Jak poinformowali, “praworządność to jedna z podstaw cywilizowanego, nowoczesnego państwa. Pierwszym tematem, jakim zajmie się zespół, będzie reforma edukacji”.

Bardzo dobrze, że powstał taki zespół, będzie on miał pełne ręce roboty. Ostatnio zbulwersowani zostaliśmy opiniami, tak zwanych biegłych, w sprawie Igora Stachowiaka. Gdyby opinie te potraktować poważnie należałoby uznać, że torturowanie Stachowiaka na komendzie policji  było terapią leczniczą. Bezprawne są także działania policji wobec obywateli manifestujących swoje przekonania w związku z pisowskim kłamstwem smoleńskim.

Brak przestrzegania praworządności w Polsce, nie polega tylko na łamania prawa przez policję, czy sądy. Mamy w Polsce do czynienia z licznymi aferami. Ostatnio sporo mówimy o aferze billboardowej, w której znajomi premier Szydło otrzymują grube miliony złotych, z publicznych pieniędzy, na zakłamaną kampanię skierowaną przeciw sądom. Na przykład na billboardzie rozwieszanym w całej Polsce mówi się, o sądzie w Świdnicy, który rzekomo wypuścił na wolność pedofila. To kłamstwo, w Świdnicy nie było takiego przypadku. Ta kampania za publiczne pieniądze, ma tworzyć klimat pozwalający pisowskiej dyktaturze całkowicie sobie podporządkować sądy. Można w tym miejscu wrócić do sprawy Igora Stachowiaka. Antoni Macierewicz pragnie MON podporządkować łódzką szkołę,  z której pochodzą biegli, którzy wydali, być może fałszywą opinię, aby ukryć przestępcze działania pisowskiej policji.

Dobrze także, iż powstający zespól mówi o przestrzeganiu także prawa międzynarodowego i podpisanych przez Polskę konwencji i traktatów międzynarodowych, choćby dotyczących praw człowieka. W tych dniach szykanowana przez policję Ewa Siedlecka postanowiła odwołać się do Międzynarodowego Trybunału w Strassburgu w związku z bezprawnymi działania policji wobec niej.

 

Afera billbordowa to jedna z wielu pisowskich afer. Znamiona wyprowadzania pieniędzy Polaków przez ludzi PiS nosi także afera SKOKÓW. Ta afera kosztowała już podatnika miliardy złotych.

Na wielu szczeblach władzy dokonuje się zabór publicznych pieniędzy, także przez instytucje związane z Kościołem katolickim. Radio Maryja otrzymuje jako wynagrodzenie za usługi polityczne, niezwykle hojną zapłatę, z pieniędzy podatników rzecz jasna. Gdy nie ma pieniędzy na pomoc dla ofiar nawałnic, media należące do biznesmena Tadeusza Rydzyka, występującego także w roli katolickiego duchownego, otrzymują miliony złotych. Radio Maryja nie jest jedyną teoretycznie kościelną instytucją, uczestniczącą w zaborze mienia publicznego. Takich instytucji jest wiele, funkcjonują także wśród Polonii Chicagowskiej.

Pisowska reforma edukacji także narusza prawa człowieka. Wprowadzono zakłamana podstawę programową do nauki historii, czy polskiej literatury. Łamane są charaktery nauczycieli. Jak w czasach komuny, młodzież pragnąca poznać prawdę, będzie musiała dowiadywać się jej na nieformalnych kompletach, kółkach samokształceniowych.

Jak widać łamanie praworządności przez rząd PiS, posiada wielopłaszczyznowy charakter. Senacki zespół będzie miał pełne ręce roboty. Państwo PiS spowoduje, że członkowie zespołu nie będą mieli chwili wytchnienia.

Dochodzą do na sygnały dotyczące łamania praw obywatelskich w polskich placówkach dyplomatycznych. W takich sprawach prosimy o kontakt z redakcją. Będziemy o nich zawiadamiać sejmowy zespół.

Foto: WP Wiadomości

Andrzej Jarmakowski

 

Wideo1 : Platforma News

Wideo 2 PolitykaPL

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: