Self made woman, czyli fenomen Jachiry….

6
774

Ufff! Nasza Klaudia, twarda zawodniczka dała radę! Będzie posłanką z woli Stolicy i Zagranicy, jak to ładnie napisała na ulotce. Na liście kandydatów jedna błyszczała moim drogim Wrocławiem. Naprawdę jest się z czego cieszyć, że tego typu osobowość została doceniona na całym świecie. Nic nie dało obrzydliwe hejtowanie produkowane przez „przeciwników politycznych”, w tym przez moralistów napędzanych myślą pseudopatriotyczną i pseudoreligijną. Nie przeszkadzało im, że mają do czynienia z dobrym człowiekiem walczącym ze złem i elegancką kobietą.

Jak już pisaliśmy poparcie nasze miała i to nie dlatego, że się specjalnie zalecała do nas, ale ze względu na jej rzeczowość, asertywność i zrównoważone wykorzystywanie wielu talentów jakie posiada. Przecież to ona sama się zbudowała, gdy, jak powiedziała przyszła do niej polityka. Gdy nie mogła się zgodzić ze złe, jakiego doświadcza Polska. Od paru lat obserwowaliśmy jej filmiki dotyczące ważnych spraw, które były czasem satyryczne, a czasem do bólu serio. Jako aktorka lalkowa ma liczne umiejętności kształtowania wypowiedzi. To właśnie tak wyprowadzało z równowagi pisowców, którzy usiłowali pokazywać jedynie wyimki, by wyglądało, że to ona tak bluzga, a nie cytuje ich. To że wykonywała swój zawód jako aktorka nielalkowa miało ją też jakoś dyskredytować. Niewiedza tych ludzi okazała się tak wielka, że używali myśli sprzed wieków, kiedy aktorów uważano za coś niższego. W naszych czasach już tak nie jest, o czym świadczy kariera Ronalda Reagana, nowego prezydenta Ukrainy, czy przecież Karola Wojtyły.

Wspomniane filmiki internetowe powoli stworzyły Klaudię jako działaczkę. Prawie sama to robiła! Scenografię, reżyserię itp. Z niczego, ale bardzo ważne! Podobnie działała w czasie kampanii wyborczej, która przez wielu została doceniona, jako nowatorska i konsekwentna. Pomysł przyjęcia jej na trzynaste miejsce na listę kandydatów Koalicji Obywatelskiej był jak podczepienie dodatkowej lokomotywy do pociągu jadącego pod górę.

Jachira ma niespotykany zestaw cech: wielką odporność, waleczność, asertywność, a jednocześnie ma urok osobisty, jest dobrym człowiekiem, wie ile i jest warta i sukcesy jej nie odbijają. Niewątpliwie jest to posłanka nowego typu, która jeszcze nie raz nas zadziwi. Ona właśnie jest wiarygodna i wspieranie jej to przyjemność, bo przecież reprezentuje nasze wartości, choć my akurat tak nie potrafimy. Dobry to przykład, jak dużo może człowiek mający poczucie własnej wartości, dobrze na nim panujący, jeśli zostanie wsparty. Amerykański sen wręcz.

Niech działa – razem z innymi młodymi i starymi, bo popierali ją młodzi i starzy. Koalicji Obywatelskiej wstydu nie przyniosła, choć byli tacy, co usiłowali to wmówić.

RAFAŁ WODZICKI

6 Komentarze

 1. Tak z Przyjmnością oddałem na Nią Głos! Gratuluję! W Komisji na Jackowie dostała 7 głosów!

 2. Rzeczywiście jest powód do radości. Palikot w spódnicy został posłem. Jeszcze większym powodem do radości jest to, że pani Jachira pod względem ilości zdobytych głosów zajęła 7 miejsce od końca (6434). Więcej takich kandydatek i kandydatów, a Polskę czekają nieustające rządy PiS.

  • Zawsze się znajdą tacy co wygłaszają poglądy z hejterskich komentarzy z fb. Ich nie obchodzi prawda, porównują sobie dowolnie do Palikota i mają gdzieś rzeczywiste ogromne poparcie dla tej wartościowej Kandydatki. Nawet to co napisaliśmy w Progressie. No i mają z tego wynikać rządy PIS. Gdzie tu jakaś rzeczowość? No nie ma! Aby dokopać! A kandydaci są tacy jacy są (jakie społeczeństwo) i poddają się głosowaniu.

  • dosmucacz 10/15/2019 at 1:51 PM napisał:
   “zajęła 7 miejsce od końca (6434). Więcej takich kandydatek i kandydatów, a Polskę czekają nieustające rządy PiS.”
   *
   Chyba jednak nie. Pani Klaudia Jachira pobiła aż 5 pisowskich posłów z mniejszą od niej liczbą głosów:
   Górski_5206
   Kwitek_5453
   Sośnierz_6061
   Wesoły_6091
   Murdzek_6354

 3. Klaudia Jachira (z Wrocławia, ale Stolica i zagranica) okazała się świetnym wyborem. Pracowita i rzetelna, o dużej wiedzy i spojrzeniu systemowym. Wytykanie jej ilości głosów jest raczej głupie, bo wynika ona z przepisów wyborczych. Jachira jest tak w ogóle kandydatką ogólnopolską – stale spotyka się z ludźmi w różny miastach – ale takich list teraz nie ma. Ci co ją wybrali – wybrali ją także dla tych, co nie mogli na nią głosować, a stale ją popierają. Widać to nawet w komentarzach, gdzie trolle są odpowiednio traktowani przez wspierających ją.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: