Sejm wybrał sędziów do KRS

0
394

Parlament łamiąc artykuł 187 Konstytucji RP wybrał 15 sędziów do Krajowej Rady Sądownictwa. W ten sposób w praktyce zakończono podporządkowywanie wymiaru sprawiedliwości Prawu i Sprawiedliwości.  Przy okazji procedury, Marszałek Sejmu Marek Kuchciński złamał prawo, zatajając przed posłami istotne informacje mogące posiadać wpływ na wynik głosowania w parlamencie. Marszałek Senatu odmówił pokazania listów poparcia dla kandydatów do KRS. Kto ze środowiska sędziowskiego popierał tych sędziów, czy poparł ich tylko Ziobro i kilku jego kumpli?

Posłowie opozycji nie wzięli udziału w głosowaniu, opozycja nie zgłosiła także swoich kandydatów do KRS, traktując, wybory do KRS, dokonane przez Sejm, są nielegalne.

Na temat zmian w sądownictwie wylano już morze atramentu. Można napisać kilka płomiennych polemik. Faktem jest, że kłamstwem są twierdzenia Zbigniewa Ziobry, o tym, że wybór sędziów do KRS przywraca w Polsce trójpodział władzy. Działania PiS ten trójpodział władzy zapisany w Konstytucji likwidują.

Nazwiska osób, które głosowały za tymi zmianami, powinny zdawać sobie sprawę, że złamały Konstytucję.

Parlament przyjął także ustawę degradacyjną. Opozycja demokratyczna walczyła z komunizmem, z czołgami i ZOMO. PiS dzisiaj walczy  z trumnami. Pokazuje to, czym obecnie jest państwo PiS.

Komisja Europejska prowadzi postępowanie przeciwko Polsce postępowanie w związku z naruszaniem zasad praworządności.   Niezgodny z Konstytucją wybór sędziów  KRS może mieć na to postępowanie.

Kto popierał wybranych kandydatów? Czy tylko sędziowie zatrudnieni w Ministerstwie Sprawiedliwości lub sędziowie, którzy zostali awansowali dzięki decyzjom ministra Ziobry? Marszałek Sejmu ukrywa te informacje. Wiadomo, że wybrani, to koledzy Zbigniewa Ziobry. Ustawę tę krytykowały organizacje prawnicze, liczne prawne autorytety.

Foto: TVN24

Wideo: @Platforma News

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: