Sejm ukrywa prawdę o KRS

0
35


Już dawno zapadł prawomocny wyrok sądu, nakazujący kancelarii Sejmu ujawnienie list poparcia dla sędziów, którzy wybrani zostali do Krajowej Rady Sądownictwa. Kancelaria Sejmu, konsekwentnie łamie prawo nie wykonując wyroku sądu. Jak widać PiS respektuje tylko te wyroki, które podobają się partii Jarosława Kaczyńskiego.

Coż takiego jest w tych listach, że PiS tak panicznie boi się ich upublicznienia? Po wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego opinia publiczna w Polsce ma prawo wiedzieć, kto podpisał się pod tymi listami. Opinia publiczna ma prawo wiedzieć jakie są powiązania osób, które podpisały się pod tymi listami z politykami Prawa i Sprawiedliwości.

Opinia Publiczna ma prawo wiedzieć, ile osób, które podpisały się pod tymi listami, dostało awans na wyższe stanowisko lub inne korzyści.

Bez podania nazwisk osób popierających, nie sposób stwierdzić, czy mieliśmy do czynienia z rzeczywistym poparciem, czy ze zwyczajnym handlem stanowiskami.

Podczas konferencji prasowej w parlamencie, odnosząc do zawieszenia sędziego Juszczyna Kamila Gasiuk Pihowicz zauważyła, że Izba Dyscyplinarna, po wyrokach Sądy Najwyższego i Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości nie jest sądem. Sędziowie zasiadający w Izbie Dyscyplinarnej powołani przez KRS nie mają prawa orzekać. Jest to dowód na upolitycznienie Izby Dyscyplinarnej.

Wszystkie zmiany wprowadzane przez PiS miały miały jeden cel, podporządkowanie sądów, sędziów obecnej władzy.

Izba Dyscyplinarna robi dokładnie to, co oczekuje od niej rząd. Takie działania Izby Dyscyplinarnej nie dziwią. Zasiadają tam sędziowie, który największy awans swojego życia, największe zarobki zawdzięczają Prawu i Sprawiedliwości.

Wczoraj kancelaria Sejmu ogłosiła jakieś statystyki, które nic nie wnoszą. To kolejny etap zacierania śladów i mataczenia w sprawie list poparcia do KRS.

Od siebie dodajmy, iż afera z listami poparcia do KRS pokazuje, że Polska rządzona przez PiS przestaje być państwem praworządnym. Prawo w Polsce nie ma znaczdnia, PiS bowiem i tak zrobi co mu wygodnie, co mu się podoba.

Zapraszamy do wysłuchania konferencji prasowej, jaka dzisiaj odbyła się w Sejmie.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: