Sejm o awanturze na miesięcznicy smoleńskiej 11.05.2017

6
603

– Grupa ludzi chorych z nienawiści próbowała w środę zablokować uroczystości, związane z upamiętnieniem ofiar katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu; cztery osoby zostały zatrzymane – powiedział w czwartek w Sejmie szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Wcześniej poseł Stanisław Huskowski zgłosił wniosek o przerwę i zwołanie Konwentu Seniorów, aby szef MSWiA mógł wyjaśnić działania policji w trakcie miesięcznicy smoleńskiej w środę na Krakowskim Przedmieściu. Grupa obywateli – jak relacjonował Huskowski – z różnych stowarzyszeń, m.in. Obywateli RP, próbowała „zademonstrować niezgodę na łamanie prawa”. Jak dodał, wzięli oni ze sobą białe róże, które – jak mówił Huskowski – są według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego symbolem „nienawiści i głupoty”.

PiS konsekwentnie wykorzystuje Smoleńsk do urządzania politycznej hecy. Czekamy kiedy minister Ziobro wyda list gończy za Panem Berczyńskim. Czekamy na odpowiedź ministra Ziobro.

Foto: Photoblog

Wideo: wybierzpolske /Youtube

6 Komentarze

  1. Oznacza to ni mniej ni więcej, że minister policji nie umie oceniać rzeczy (czyli dochodzić prawdy) i to samo implementuje funkcjonariuszom. Druga możliwość: umiem, ale ważniejsze dla niego są krzyki Człowieka Wolności. Obie możliwości oznaczają, że nie ma kompetencji (eksploatacyjnych) potrzebnych na zajmowanym stanowisku. Nic innego nie można powiedzieć. Człowiek bierze nasze pieniądze za friko.

    • Minister nie ma czasu, musi pilnowac prezesa. Macierewicza pilnuje niejaki zyd amerykanski Janniger, l. 21, ale kto wie, ma jakies zwiazki z D’ Almaro? Co robic moze w MON czlowiek bez studiow, moze przekazywac dane z polskich zbrojen?…

    • Rozbójnicy? (Nie)obywatele? Sprawdzaliśmy wielokrotnie. Pełna kultura, mimo niewybrednych ataków pod wodzą Człowieka Wolności otoczonego barierami i policją (za nasze pieniądze). Należy się szacunek za konsekwentny sprzeciw wobec tej agresji.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: