Schetyna: Kaczyński zostanie oskarżony o sprawstwo kierownicze w trwającym zamachu stanu

0
537

Podczas zorganizowanej w Sejmie konferencji prasowej Grzegorz Schetyna powiedział, że zostanie dokonana nowelizacja Kodeksu Karnego.

Nowelizacja zostanie przeprowadzona tak, by wszyscy, którzy będą wspierać Jarosława Kaczyńskiego, będą  głosować za odebraniem sądom niezawisłości i niezależności – zapłacili za to to w wolnej Polsce.  PO chce osądzenia tych, którzy w czasie rządów PiS “objęli stanowiska opróżnione przez odwołanych niezgodnie z prawem”.

Opozycja apeluje też do posłów, by nie popierali zmian w prawie dokonywanych przez PiS, ostrzega przed odpowiedzialnością karną.

Kaczyński za niszczenie wolności zostanie oskarżony o sprawstwo kierownicze tej zbrodni. Zostanie osądzony w wolnej Polsce – grzmiał Schetyna. W jego ocenie to, co proponuje PiS, to “złamanie sumień”. – Dziś jest test waszej polskości – mówił, zwracając się do posłów. – Mamy wydruk głosowań – dodał obecny na konferencji Sławomir Neumann. – Ci wszyscy, którzy obejmą stanowiska opróżnione przez odwołanych niezgodnie z prawem, będą podlegać rygorom prawnym naszej ustawy – kontynuował polityk PO.

Zgodnie z pomysłem pisowskich zamachowców stanu, sędziowie Sądu Najwyższego, członkowie KRS zakończą swoją kadencję. Nowych sędziów mianuje Zbigniew Ziobro. PO twierdzi, iż sędziowie ci, którzy wbrew Konstytucji zasiądą w SN będą odpowiadać karnie za nielegalne sprawowanie swoich funkcji..

Politycy podkreślali, że w “Sejmie dokonuje się zamach stanu”. Zaapelowali też do prezydenta Andrzeja Dudy, by zawetował wszystkie trzy ustawy o sądownictwie autorstwa partii rządzącej.

Głosowanie nad projektem w sprawie ustawy PiS o Sądzie Najwyższym odbędzie się dzisiaj, w bloku głosowań po godz. 15. W nocy ze środy na czwartek, po burzliwych obradach, sejmowa komisja sprawiedliwości negatywnie zaopiniowała – w głosowaniach blokowych – wszystkie poprawki opozycji do projektu o SN; pozytywnie zaś – poprawki PiS. Doszło do awantury, Poseł Borys Budka zapowiedział, że twarz pisowskiego zamachu stanu poseł Piotrowicz, także zostanie osądzony w wolnej Polsce.

Wprowadzenie pisowskich zmian spowoduje koszmar prawny dla wielu Polaków. Należy spodziewać się, iż Komisja Europejska zastosuje art. 7. Traktatu o Unii. Kraje Unii przestaną respektować wyroki polskich sądów jako nie wydane przez niezawisłe sądy. W tej chwili na przykład wyroki polskich sądów w sprawach rodzinnych uznawane są we całej Europie. Teraz tak nie będzie. Dajmy na to matka na mocy wyroku sądu w Polsce otrzymała po rozwodzie, prawo do opieki nad córką. Jedzie na wakacje do Niemiec, na przykład. Tutaj jednak córka zostaje jej odebrana, zaś wyrok polskiego sądu nie jest uznawany. Dotyczy to także biznesu, sporów o zapłatę należności i wielu innych sprawa. PiS wielu Polakom może zgotować prawdziwy koszmar prawdy.Szybko okaże się, że prowadzenie biznesu w Polsce związane jest ze zbyt wielkim ryzykiem.

Wideo 2: Platforma News/Youtube.com

Foto: TVN24

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: