Sanok ma wielkie sportowe ambicje

0
388

Sanok chce przyciągnąć polską kadrę narodową. Realizuje dwie duże inwestycje dla sportowców. Istotny jest sposób ich finansowania.

– W ciągu ostatnich dwóch lat realizujemy wiele inwestycji w obiekty sportowe. Obecnie prowadzimy dwa projekty w Sanoku, jest to obiekt piłkarsko-lekkoatletyczny oraz Centrum Rehabilitacji i Sportu. Centrum to jest obiektem strategicznym budowanym z Ministerstwem Sportu – mówi w rozmowie z MarketNews24 Tomasz Matuszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Ukończenie tej inwestycji spowoduje, że Sanok będzie gotowy do przyjmowania zawodników, którzy reprezentują Polskę. Budowę Centrum Rehabilitacji i Sportu wspiera aż sześć polskich związków sportowych, które w przyszłości chcą przygotowywać się do zawodów właśnie w Sanoku.

Jak Sanok finansuje tak wielkie inwestycje sportowe? – Jesteśmy przykładem dobrze realizowanej strategii pozyskiwania środków. W tej chwili łączne inwestycje na budowę dwóch obiektów wynoszą 55 mln zł, z czego 20 mln udało się zdobyć na zewnątrz – mówi Matuszewski.

Foto: Nowiny

Wideo i tekst: @MarketNews24

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: