Sąd Najwyższy legalizuje małżeństwa homosekaulne

7
396
June 26, 2013 in anticipation of the ruling on California's Proposition 8, the controversial ballot initiative that defines marriage as between a man and a woman.

Sąd Najwyższy USA, w historycznej decyzji orzekł, że konstytucja tego kraju gwarantuje parom tej samej płci prawo zawierania małżeństw. Taka decyzja oznacza, że małżeństwa homoseksualne staną się legalne we wszystkich 50 stanach. 5 sędziów głosowało za, czterech przeciwko.

“Konstytucja im to zapewnia”

W wydanym w imieniu sądu oświadczeniu sędzia Anthony Kennedy napisał, iż gejów nie należy skazywać na samotność i wyłączenie z jednej z najstarszych instytucji cywilizacji. “Proszą oni o równą godność w oczach prawa. Konstytucja im to zapewnia” – dodał.

Zakaz zawierania małżeństw przez osoby tej samej płci obowiązuje w 13 stanach, a ponadto władze Alabamy zaskarżyły wyrok sądowy znoszący tam ów zakaz.

W swym komentarzu na Twitterze prezydent USA nazwał wyrok “wielkim krokiem w naszym marszu ku równości”. Barack Obama nie kryje ogromnej satysfakcji z tego orzeczenia. Ameryka pokazała, że szanuje rozdział kościoła od państwa. Organizacje religijne razem z Kościołem katolickim protestują, jednak nie ma to już znaczenia. W Ameryce zzapanowała radość z decyzji Sądu Najwyższego. Sprawa pokazuje także jak bardzo zacofana jest Polska.

 
 

7 Komentarze

 1. W sprawie małżeństw homoseksualistów zawsze byłem zdania, że niby z jakiej racji ma być im oszczędzone szczęście małżeńskie?

 2. A czy scierewomicrophone puścił już stosownego pawia? Czy trzeba czekać na sordylowe fekalja oralne? do poniedzialku ???

 3. A ja nie jestem pewien, czy Sordyl w ogóle to zauważy, będzie puszczal gazy z fekaliami na Kopaczową. Tylko teraz to się dla nich liczy

 4. Panowie, ja wiem ze nalezycie do postepowych i z aprobata przyjeliscie decyzje podjeta przez SCOTUS o zmianie definicji malzenstwa. Jednak to nie jest koniec. Jezeli malzenstwo to nie tylko zwiazek mezczyzny i kobiety to dlaczego ograniczyc go tylko do zwiazku dwoch osob. Nastepne etapy to wielozenstwo i zwiazki ze zwierzetami. Ostatecznie kazdy ma prawo do szczescia i odpowiednich przywilejow zwiazanych z malzenstwem. Jezeli mezczyzna uwaza, ze on bedzie szczesliwy z 5 zonami, a jakas kobieta chce byc zwiazana z trzema mezczyznami to oni wszyscy maja do tego prawo i SCOTUS napewno im to zapewni. Znajda sie tez osoby, ktore beda uwazac, ze tylko zwiazek z konikiem lub pieskiem zapewni im pelnie szczescia. Czy one maja byc tego pozbawione? Czeka nas bardzo ciekawa przyszlosc i mlodsze osoby doczekaja bardzo interesujacych czasow. Tego “postepu” juz nic nie zatrzyma ( chyba tylko jakis ogolnoswiatowy kataklizm-czego nikomu nie zycze).

 5. @roman
  Czy tobie czegoś ubędzie jak dwóch facetów nazwie się małżeństwem? Podejrzewam zachowanie psa ogrodnika; sam jestem samotny, nikt mnie nie chce to innym nie pozwolę na bycie razem.
  *
  Co do związków ze zwierzętami to chyba żyjemy na różnych planetach. Znam całą masę starszych osób dla których pieski czy kotki to ich dzieci. Nawet więcej niż dzieci, bo swoje własne, wtedy gdy je mieli, traktowali dużo gorzej niż teraz traktują psa.
  Nie wiem czy są tacy, którzy traktują zwierzęta jak małżonków, ale od myślenia o kundlu jako o dziecku do myślenia o nim jako o mężu dużo bliżej tym szurniętym miłośnikom czworonogów aniżeli tysiącom normalnych ludzi, w tym gejom.
  *
  Także nie strasz mnie tym “co to będzie” gdyż ja już wokół siebie widzę solidną odchyłkę od normy w postaci traktowania zwierząt lepiej niż własnych dzieci.
  *
  “Czeka nas bardzo ciekawa przyszlosc”
  Banialuki.
  Nic nas nie “czeka” bo wszystko już było. Poligamia, poliandria, rozpowszechniony homoseksualizm. Masz braki w edukacji. Zajrzyj choćby do Wikipedii jak nie miałeś okazji do tej pory zetknąć się z tymi pojęciami w szkolnych czasach.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: