Rząd robi zamach na in vitro finansowane przez samorządy

0
528

„Rząd zaproponował ustawę, w której chce kontrolować pieniądze wydawane przez samorządowców, m.in. na in vitro. Proponowane przez ministra Radziwiłła rozwiązania mówią o tym, że każdy samorządowiec w kraju – prezydent, burmistrz, jeśli będzie chciał wydać pieniądze na program zdrowotny, będzie musiał mieć zgodę Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji – instytucji podległej ministrowi zdrowia” – powiedział podczas konferencji prasowej w Sejmie Bartosz Arłukowicz, przewodniczący Komisji Zdrowia.

Rząd PiS wstrzymał finansowanie programu in vitro na szczeblu krajowym. Jednak wiele samorządów w Polsce, postanowiło wspierać program ‘in vitro”, finansując go z własnych środków.  Obecnie rząd pragnie zlikwidować tę możliwość. Trzeba sobie tutaj powiedzieć. Religijny fanatyzm wkracza w życie Polaków.  Dzięki programowi „in vitro” wiele polskich par, mogło posiadać potomstwo. Obecnie kierując się wyłącznie, niczym nie uzasadnionym religijnym fanatyzmem, ta możliwość ma zostać Polakom zabrana. PiS planuje wielu polskim rodzinom zabrać prawo do szczęścia.

Rządowa ustawa to drugi etap walki z in vitro. W pierwszym etapie nie pozwolono na finansowanie tych zabiegów z funduszu publicznych. Teraz planuje się zakazać samorządom, które na to stać pomaganie mieszkańcom miast. Polska pod rządami PiS staje się miejscem średniowiecznej ciemnoty.

Oczywiście w tej pisowskiej religijnej inkwizycji nie brakuje hipokryzji.  Bogatsi Polacy będą mogli korzystać z zabiegów zapłodnienia „in vitro” w sąsiednich krajach. Tak jak w przypadku aborcji powstały kliniki tuż przy granicy z Polską, tak pewnie i teraz powstaną specjalistyczne kliniki prywatne, dostępne dla bogatszych klientów.

Ustawa ta oddaje także bolszewicki charakter myślenia polityków PiS. UwżająWłodzimierz oni, że podobnie jak Lenin w Rosji Sowieckiej mogą oni za pomocą ustawy narzucić Polakom,  obowiązek wyznawania określonej religii, określonego światopoglądu.

Foto: Babyonline.pl

Wideo: Platforma News