Rząd PiS zwiększa energetyczną zależność Polski od Rosji

0
603

„Rząd PiS nie radzi sobie z energetyką” – powiedział Jan Grabiec, rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej. Poseł zwrócił uwagę, że „w ostatnich niemal dwóch latach obserwujemy zastój inwestycji energetycznych, które mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo energetyczne Polski i dostęp do zdrowej bezpiecznej energii o podwyższonych właściwościach ekologicznych”. Poseł Zdzisław Gawlik z Komisji do Spraw Energii i Skarbu Państwa podkreślił, że „aby inwestycje w projekty energetyczne mogły być realizowane, potrzebne są do tego bezpieczne podmioty”, które te inwestycje będą realizować. Tak się niestety nie dzieje.

Spada wartość polskich spółek energetycznych. Dzisiaj spółki energetyczne nie zajmują się inwestycjami w energetykę, tylko  zajmują się ratowaniem górnictwa węglowego, a nie rozwojem energetyki.

Nie wykonano inwestycji Bloku Kozienickiego, największej inwestycji, nowoczesnego bloku opalanego węglem.  Wydłużono termin realizowania inwestycji. Podobnie jest z inwestycjami w Opolu i Jaworznie.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej jaka odbyła się dzisiaj w Sejmie.

Rząd twierdzi, że dba o bezpieczeństwo energetyczne Polski. Służyć temu ma dywersyfikacja kierunków skąd Polska kupuje gaz. Tymczasem w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. W roku 2016 znacząco wzrosły zakupy gazu z Rosji, gdyż o 2 miliardy metrów sześciennych, w stosunku do roku 2015. Dywersyfikacja w rzeczywistości jest fikcją, nie istnieje w rzeczywistości.

Inwestycja w Jaworznie. Foto: Nettg

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: