Rząd chce wykończyć przedsiębiorców i ograniczyć prawa pracownicze

0
84


W parlamencie zorganizowano konferencję prasową poświęconą ograniczaniu praw pracodawców oraz coraz głębszego sięgania przez rząd PiS do kieszeni polskich podatników.

Sprawa jest bulwersująca. Barbara Nowacka przypomniała wypowiedzi premiera, o tym  jak ważne są kobiety, jak znaczącą jest rola rodziny. Tymczasem jednym z pierwszych posunięć rządu jest uderzenie w kobiety. Kobieta, która rozpoczyna działalność działalność i tak się zdarzy, iż zajdzie w ciążę, będzie musiała czekać 180 dni, aby uzyskać prawo do zasiłku. Kobieta, która zostanie przyjęta do pracy, aby dostać zasiłek po zajściu w ciążę, będzie musiała odczekać trzy miesiące i będzie zależeć to, od dobrej woli pracodawcy. Za chwilę restrykcje te dotkną niepełnosprawnych, PiS na gwałt szuka pieniędzy, uderzając w najsłabszych.

Po drugie rząd chce bardzo mocno ograniczyć prawa do zasiłków chorobowych. Propozycje rządu są takie, że jeżeli człowiek chory na raka, na przykład po 180 dniach choroby, złamie nogę, nie dostanie już żadnego zasiłku, chyba, że zapłaci mu pracodawca. Choć to obowiązek państwa. Państwo chce zmusić pracodawcę, aby to pracodawca płacił pracownikowi choć go nie ma w pracy Nie ma znaczenia, że pracownik latami płacił składki ubezpieczeniowe.  Ubezpieczeni w powszechnym systemie, nie powinni tracić swoich praw z powodu zdarzeń losowych.

Rząd PiS chce po prostu zabronić Polkom i Polakom chorowania i to jest podstawowy element rządowych propozycji.

Projekt zmian podobno jest już gotowy, a Fundusz Ubezpieczeń Społecznych, to kolejny Fundusz, z którego będzie się Polakom zabierało pieniądze. Posłuchajmy konferencji prasowej na ten temat.

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: