Rutherford przedstawił kandydata na wicegubernatora

0
357

lt govDan Rutherford ubiegający się o nominację Partii Republikańskiej w wyborach na urząd gubernatora Illinois jako pierwszy przedstawił swojego partnera i zarazem kandydata na urząd wicegubernatora. Steve Kim nie jest postacią obcą republikanom. Bez powodzenia startował w wyborach na stanowisko prokuratura stanowego, konkurując z demokratką Lisą Madigan

 

Rutherford przedstawiając swojego kampanijnego partnera podkreślał jego biznesowe doświadczenie i kwalifikacje. Pragnie, aby wicegubernator objął stanowisko “cara” od spraw tworzenia miejsc pracy w Illinois. To uważa za najważniejsze zadanie obecnych władz. Bez ekonomicznej zmiany Illinois nie poradzi sobie ze swoimi kłopotami finansowymi. Dlatgeo Illinois musi tworzyć nowe miejsca pracy.

 

Kim mówił, że wykorzystując swoje doświadczenie będzie zabiegał o to, aby zagraniczny biznes pragnąc rozszerzyć swoją działalność na amerykański rynek za swoją bazę wybierał Illinois. Czy jednak ten biznes zainteresowany będzie stanem, któremu grozi bankructwo? Dlatego obecnie najważniejszym zadaniem jest zmiana klimatu biznesowego panującego wokół Illinois. Musi powrócić przekonanie, że Illinois jest miejscem sprzyjającym biznesowi.

 

Rutherford mówił także, zę tworzenie nowych miejsc pracy jest kluczowe, jeżeli chodzi o poprawę bezpieczeństwa i walkę z przestępczością w Chicago.

 

Wybór Rutherforda pokazuje także jego strategię wyborczą. Będzie on tworzył szeroką etniczną koalicję. Rutherford posiada poparcie wielu organizacji etnicznych, na razie strategia ta przynosi rezultaty. Rutherford przewodzi po stronie republikanów. Sonadże w generalnej elekcji pokazują wynik stracia z Daley’em w okolicy remisu, z lekką przewagą po stronie Rutherforda. Przed nami jednak długa kampania wyborcza.

 

AJ

 

Foto: facebook

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: