Rozwiązanie kryzysu ma horyzoncie, Egipt bez pomocy

0
306

dlugJak powiedzieliśmy sytuacja związana z zamknięciem rządu może znaleźć jednak rozwiązanie kompromisowe. We wtorek wieczorem mówiono w Waszyngtonie, że możliwe byłoby przegłosowanie przez Izbę krótkoterminowego podniesienia dopuszczalnego poziomu zadłużenia federalnych finansów publicznych. Co znaczy krótkoterminowe? Na przykład podniesienie limitu długu o wartość, która pozwoli rządowi pożyczać pieniądze przez 21 dni, lub do końca roku. W tym czasie zaś obie strony negocjowałyby porozumienie budżetowe, przede wszystkim wydatki związane z Obamacare.

Spore wrażenie na Kapitolu zrobiła informacja o ryzykownej decyzji Białego Domu o wstrzymaniu wszelkiej pomocy finansowej dla Egiptu.

Egipska opozycja krytykuje decyzję USA, wskazując, że obalony prezydent Mursi był fundamentalistą islamskim i trudno pojać dlaczego USA go bronią. Sytuacja jest bardzo skomplikowana. Egipska ulica podkreśla, że Egipt jest niezależnym krajem i sam będzie podejmować decyzje. Bractwo Muzułmańskie w Egipcie zostało zdelegalizowane.

Grafika: Veronique de Rugy, Center of George Mason University

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: