Roman Giertych pisze list do Antoniego Macierewicza na Dzień Świra

17
1110

RomanPoruszony do żywego bezczelną insynuacją Pańskiego byłego szefa Radka Sikorskiego jakoby Pan był Świrem, postanowiłem w tym trudnym dla Pana dniu (nazwijmy go umownie Dniem Świra) wesprzeć Pana publicznie i zaprotestować! Protestuję przede wszystkim przeciwko określeniu Pana tym mianem. Jak powiedział poeta „mkną jaskółki z ostrym świrem, pachnie wkoło mokrym żwirem” (Staff L. Poezje). Inny poeta napisał: „Słychać świr jaskółek za oknem” (Jastr. Poemat 70). Co Pan ma wspólnego z jaskółkami? Czyż przypadkiem nie jest to sugestia dotycząca jakiegoś Pana pseudonimu? Może Radek Sikorski śledzony w ramach operacji „Szpak” chce Panu przypisać pseudonim „Jaskółka”?

Czyż sugestia, że może Pan posiadać pseudonim nie świadczy o jeszcze podlejszej insynuacji jakoby Pan był czyimś agentem? Jako patriota i Pana doradca (wiem, wiem nie odpowiedział mi Pan na list poprzedni, ani nie podziękował za Chełm (nie mylić ze zwykłym hełmem!) Antyelektromagnetyczny, ale zawsze człowiek może mieć nadzieję, że moje rady jednak dotarły i w czymś pomogły) chciałbym z oburzeniem powiedzieć, iż insynuacje, jakoby Pana działania, tzn. rozwalenie procesu lustracyjnego w latach 90-tych, zniszczenie polskiego wywiadu i kontrwywiadu wojskowego, ośmieszenie współodpowiedzialności Rosjan za wypadek w Smoleńsku oraz obecne działania publicznie przedstawiające bezbronność Polski są realizacją zaleceń Pańskich mocodawców, to podły, chamski i bezpodstawny atak na creme de la creme naszego patriotyzmu, czyli na Pana.

I dobrze gdy Pan odsłania prawdziwe motywy Sikorskiego, kiedy podpisując umowę na budowę tarczy antyrakietowej w duszy tę umowę torpedował. Ma Pan rację! On tej umowy nie chciał, a podpisał ją tylko po to, aby teraz rządowi trudniej było ją przedstawić jako sukces PiS (chociaż TVP dała radę!). Zresztą słusznie Pan skarcił serwilistyczną postawę Sikorskiego wobec Rosji. Jego całe życie na to wskazuje. Najpierw te nieudolne strzelanie do Rosjan w Afganistanie (czy są dowody, że on tam świadomie nie pudłował?), potem pozorne ogranie Rosjan w Kijowie doprowadziło do tego, że Rosja zamiast walczyć jak historia nakazuje z nami to zajęła się Ukrainą, a wreszcie brak wypowiedzenia wojny Rosji celem odbicia wraku są na to oczywistymi dowodami.

TworkiWracając jednak do Dnia Świra. Panie Antoni, a jakby Pan potraktował to poetycko? Przecież polscy poeci używając słowa świr we wskazanym wyżej kontekście uznawali to za odgłos przelatującej jaskółki. A czyż pan nie mógłby być kojarzony z takim odgłosem? Dlaczego nie, przecież ostry świr latającej jaskółki przypominałby groźny odgłos polskich jastrzębi (F-16) spadających na wroga. Czyż Pan nie mógłby się nazwać „Świrem Jaskółki”, a Pańscy współpracownicy jak choćby pański zastępca, który słusznie zauważył, że sukces Szpaka obala opinię Moodys, mógłby się nazwać pańskim głosem, a w skrócie „Świrem Antoniego”. Co Pan na to? Czyż takiemu młodemu człowiekowi, który odkrył brutalne zależności pomiędzy światem biznesu, a szołbiznesem (piszmy po polsku, Polacy nie gęsi) nie należy się porównanie do Pana? Przecież tak się stara, żeby Panu dorównać!

Tak więc jeszcze raz Panie Antoni, głowa do góry! Co nas nie zabije, to nas wzmocni. Oni na Pana, że Pan świr, a Pan im na to: dumny świr jaskółki! Jako Pana wypróbowany doradca gorąco do tego Pana zachęcam!

Zawsze do usług,
Roman Giertych

P.S. Proszę pamiętać o Chełmie Antyelektromagnetycznym. Tak się o Pana martwię. Jakby Pan go częściej zakładał zamiast munduru, to czułby się Pan znacznie lepiej. I głowa nie bolałaby tak bardzo.

 

Źródło: http://romangiertych.natemat.pl/179945,list-do-antoniego-pt-dzien-swira

 

Foto: polskieradio.pl

17 Komentarze

 1. Panie doradco Romanie, Polonia chicagowska i p. Lusia Sliwa Pana zagryzą, przecież to zwolennicy nie tylko ptaków. Zapewne biednego Macierewicza wspomogą kasą i kasę prześlą na adwokata. Ma to Pan jak w banku. niech Pan uważa na puszki i parówki, one są bardzo niebezpieczne.

 2. Scierwomikrofon się obruszył, a uczciwi ludzie w Chicago się zastanawiają jak tego porąbanego szkodnika Macierewicza odsunąć od władzy, aby nie mógł szkodzić. Tutaj jednak trudno nie wspomnieć o ogromnej winie Tuska i PO. No tak, to już sayra, ta “wina Tuska”. Ale faktem jest, że Macierewicz regularnie przylatywał do Chicago i NY, robił te swoje wykłady o “zamachu smoleńskim”, rozsiewał nienawiść i zbierał pieniądze. Tak , kasował i to dobrze, za każdym przyjazdem ok. 12- 15 tys. dolarów. Wprawdzie musiał się dzielić z czarnymi, czy kto wie w jakim stosunku? Ale możemy założyć, że po daninie dla księdza, Macierewicz kasował 50%. To były spore sumy. Nigdy tego nie zgłaszał, nigdy nie płacił podatku, ani w Polsce, ani w USA. Srodowisko patriotów polskich w Chicago informowało o tym władze w Polsce, wtedy władze PO i Tuska, a oni- PO dokładnie NIC z tym nie robili. A mogli wsadzić Macierewicza do więzienia za podatki, jak Al Capone. Niestety faktem jest, że PO ponosi dużo winy za to, że teraz banda kryminalistów i obłakańców jest u władzy w Polsce.

 3. Tak, Polską rządzi stado baranów wraz z kompletnie zbaraniałym Episkopatem

 4. Panie Romanie, ja kiedyś na Pana głosowałem. Jak bardzo szkoda, że Pan aż tak nisko upadł za jakąś nędzną mamonę. Kto by pomyślał. Idzie Pan ramię w ramię z tymi którzy jeszcze niedwno krzyczeli: “Giertych do wora, wór do jeziora”. Tak samo jak Pańscy nowi sojusznicy zrobili z księdzem Popiełuszko. Nie pamięta Pan tego? Gdzie Pański honor? Skacze Pan z Lisem jak małpa i gada Pan jak Niesiołowski… Jak mogłem siętak kiedyś pomylić?

 5. Pan Jacek Z jest typowym pisowskim świrem. Przepraszam jak mozna ile trzeba miec podłości w sobie, aby ludzi zpoprzedniedniego rządu oskarżać o smierć Popiełuszki. Typowy polski katolik, pełen nienawiści wobec tego co mądrzejsze od niego.

 6. Jak komentować, gdy wpisy od razu są usuwane? Jarmakowski “szanuje tylko klakierów”.

  • Uważam, że masz prawo komentować, jednak, dlaczego używasz dwóch różnych nicków.

 7. Jak komentować, gdy wpisy od razu są usuwane? Jarmakowski “szanuje” tylko klakierów!!!

  • Uwazasz, ze klakierami sa ludzie, ktorzy komentuja postepowanie posla naczelnika. Jezeli chce piastowac urzad premiera to nie bylo przeszkod po wyborach, aby nim zostal. Polska chce byc krajem wolnym, a nie zyc pod dyktando Kaczynskiego. Ma problem z soba i kolegami to niech zajmie sie tym co powinien. Warto czasem pomyslec, bo gdyby Prezydent i aktualna Premier rzeczywiscie zarzadzali krajem, to nie byloby ” cyrku” stajacego sie posmiewiskiem. Facet jest stary i zmeczony, za to ze 18% z uprawnionych zaglosowalo na PiS dziekuje kasa o. Rydzykowi, oczywiscie nie zapomina o koscielnych. Zapomnial, ze dzieki jego postepowaniu juz powstaja straty, ktore beda na pewno nie do odrobienia. Dlug w tak krotkim czasie wzrosl w/g ekonomistow o 23mld , co wystarczyloby na caly rok dla dzieci oczywiscie te drugie i te bogate. Biedne jedynaki z biednych rodzin nie dostana, no bo gdy wynajma pokoj z kuchnia to jedna najnizsza nie wystarczy na oplacenie czynszu, a dwie najnizsze to 2600 zl . Im to sie powodzi. O sprawie TK raczej nie wspominam.

 8. Pisowskie trolle jak ed zajmują sie obrażaniem ludzi, więć słusznie ich wypociny są usuwane. PO nie mordowała ks. Popiełuszki, to pokazuje kretynizm trolli atakujacych ten portal. Pan Jarmakowski wie co robi.

 9. Oprócz klakierów i pochlebców nikt inny tutaj nie komentuje, bo są od razu wywalani za poglądy. Kaczyński i PiS to w porównaniu z Dąbrowskim i Jarmakowskim są arcydemokratyczni. W Progresie to dopiero cenzura; usuwa się po kolei: Jaruna, Edwarda, patriotę, lecha, mirka itd. Spokojnie list ten roześlę po innych… niech zobacza jaki zamordyzm wprowadził ten niby wolnościowiec Jarmakowski, jak banujeludzi inaczej myślących niż on i jego klakierzy.

 10. Oczywiście obraza i wyzwiska od klakierów Jarmakowskiego jak najbardziej mile wwidziane a rzeczowe wpisy “nie po myśli” Dąbrowskiego są od razu usuwane. Ojciec w grobie się przewraca, że ma takiego s…syna.

Comments are closed.