Roger Waters w Gdańsku, Konstytucja!

0
454

W Gdańsku, 5 sierpnia, odbył się koncert Rogera Watersa. Na wielkim telebimie pojawiły się w języku angielskim hasła: “Uwolnić media” i “Uwolnić” sądy” oraz w języku polskim “Konstytucja”.

W ramach swojej trasy koncertowej “Us+Them” były muzyk Pink Floyd Roger Waters wystąpił w Krakowie i Gdańsku.  Muzyk, a zarazem wielka legenda, zawsze zaangażowany po słusznej stronie. W trakcie koncertu dostało populistycznym politykom, jak Donald Trump, Victor Orban, Marine Le  Pen i innym. Artysta urodził się pod koniec wojny w 1943 roku.  Był założycielem legendarnej, kultowej  grupy Pink Floyd, Waters na świecie sprzedał ponad 250 milionów płyt, to najlepiej zarabiający muzyk w historii.

W 1990 w pamiętnym koncercie „The Wall” w Belinie, uczestniczyło pół miliona ludzi. „The Wall’ na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Dla ludzi za żelazną kurtyną „The Wall”, był jak hymn, zapowiedź lepszych czasów.

Muzyk w pewnym momencie, po brawurowym solo na gitarze. wystąpił na w koszulce Komitetu Obrony Demokracji z napisem Konstytucja.  Także napis Konstytucja pojawił się na wielkim telebimie.

wideo: Zbyszek G

Przesłanie Watersa ma ogromny wymiar moralny.

Foto: Facebook.com

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: