Reżim PiS bezradny wobec pandemii

0
466


Ostatnio notuje się w Polsce blisko 10 tysięcy zachorowań na koronawirusa dziennie. Polska podążając śladem Brazylii i Chin chce na Stadionie Narodowym, czyli w domu polskiej reprezentacji piłkarskiej postawić szpital polowy. Ma murawę, pod przeciekający dach wniesione zostaną łóżka.  Służba zdrowia w Polsce jest na granicy załamania. Rząd nie ma pomysłu jak ograniczyć skutki epidemii. Działa w sposób potwierdzający tezę, iż to rząd nieudaczników.

Pomysłem rządu na wirusa ma być ustawa dyscyplinująca lekarzy. Jedynym pomysłem rządu jest przerzucanie odpowiedzialności na lekarzy. Szykanie wśród nich kozła ofiarnego.

Ustawa ma być rozpatrywana na wtorkowym posiedzeniu Sejmu. Problem w tym, iż gdy piszę te słowa. rządowy projekt ustawy jeszcze nie wpłynął do kancelarii Sejmu. Nikt więc nie czytał projektu, nikt nie wie, nad czym posłowie mają debatować. Projekt pewnie wpłynie może nocą, może nieco wcześniej. Potem błyskawicznie, niczym burzowy piorun, przeleci przez komisje sejmowe i pod osłoną nocy zostanie uchwalony. Taki tryb postępowania, nie jest tylko przejawem arogancji, przede wszystkim jest przejawem bezradności. Sejmowy wrzask, zamykanie ust opozycji przez marszałka pokazuje li tylko, bezradność reżimu wobec pandemii.

Drodzy Polacy, chcieliście PiS, to macie, taką, a nie inną służbę zdrowia. Wybory mają swoje konsekwencje. Jedną z tych konsekwencji jest nieudolność reżimu, jego bezradność wobec pandemii. Tak wybraliście tak macie. Winna jest Wasza zbiorowa głupota!

Andrzej Jarmakowski

Wideo: @Platforma News