Rasiści różnych krajów łączcie się. Richard Spencer w Polsce.

0
738

Rasiści różnych krajów łączcie się. Richard Spencer w Polsce.

Krótkie korepetycje z dyktatury już mieliśmy. Niedawno w Polsce przebywał jeden z najbardziej znanych ekspertów od łamania państwa prawa, Erdogan. Jego spostrzeżenia z pewnością przydadzą się rządowi Szydło.

A oto już zapowiada się kolejny gość. Jest nim Richard Spencer – przywódca amerykańskich rasistów i białych suprematystów. Spencer jest młodym i wykształconym człowiekiem. Taki Jacek Międlar, ale znacznie mniej porywczy i bardziej inteligentny. Dobrze się ubiera. On sam nie używa kastetu czy kija baseballowego. Uważa tylko, że biała rasa jest stworzona do rządzenia. Dominacja białych może zostać wywiedziona rozumowo, uważa Spencer. Trzeba tylko posłuchać, co ma do powiedzenia.

Dlatego lubi udzielać prelekcji. Honorowy gość został do Polski zaproszony przez skrajnie prawicową organizację Kongres Narodowo-Społeczny (seniorzy Młodzieży Wszechpolskiej). Spencer ma wziąć udział w Marszu Niepodległości 10 listopada.

Neonazista w Charlottesvile. Richard Spencer był jednym z organizatorów tego zlotu

Portal organizacji zdobi czołowe zdjęcie kilku młodych mężczyzn z napisem: All different all white. Wiadomo, o co chodzi. Możemy się różnić, ale rasa jest jedna – biała. Inne są podrzędne. Spencer z pewnością widział to zdjęcie. Musiało mu się spodobać.

A jak odbierze Polskę? Marsz polskich neonazistów z pochodniami i rasistowskimi okrzykami powinien zrobić na nim wrażenie. Nasi rodzimi suprematyści nie powinni mieć wobec gościa żadnych kompleksów. Nie bronią wprawdzie białej rasy przed czarnymi, jak Spencer, ale przed islamem. Ale to niemal to samo, gdyż chodzi przecież o to, aby uchronić rasę białą przed “nieczystościami”. Rasiści różnych krajów zawsze znajdą przestrzeń do współpracy. Geografia im nie przeszkadza. Smutne, że historia też nie.

Dariusz Wiśniewski

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: