Raport w sprawie nieprawidłowości w służbach mundurowych

0
125


Posłowie opozycji zapowiadali powstanie raportu o nadużyciach i nieprawidłowościach w polskiej policji za rządów PiS. Taki raport pod kierunkiem poseł Bożeny Kamińskiej powstał i został zaprezentowany. Niewielką satysfakcją jest fakt, iż odpowiedzialny za policję pan Jarosław Zieliński stracił tą odpowiedzialność. Raport dotyczy nie tylko województwa podlaskiego, gdzie nakazywano pisanie anonimów atakujących poseł Kamińską. Raport wskazuje patologiczne zjawiska w skali całego kraju, ukazuje masakrę jaka dokonała się w policji, kiedy to w trybie natychmiastowym zwolniono wszystkich wojewódzkich i powiatowych komendantów policji,mianują na ich miejsce funkcjonariuszy partyjnych.

Raport ukazuje także sytuację tych funkcjonariuszy, którzy nie godzili się z takim traktowaniem służby, szybko znajdowali się oni poza służbą.

Większość zgłoszeń o nieprawidłowościach w policji, podpisanych jest z imienia i nazwiska. Zgłoszenia o nieprawidłowościach napłynęły z 16 województw i z 46 miast w Polsce.

Raport zawiera opis tego, co dalej działo się z interpelacjami poselskimi w sprawach, które zgłaszano jak i informacje o umarzanych przez prokuraturę postępowaniach.

Raport jest wstrząsającym dokumentem. Zawiera on także nagrane wypowiedzi pisowskich komendantów policji, pełne wulgaryzmów dotyczące samorządowców, sporo jest informacji o przekraczaniu uprawnień przez komendantów oraz o wykorzystywaniu seksualnym w policji.

Brakuje raportów NIK dotyczących woj. podlaskiego.

Zapraszamy do wysłuchanie konferencji prasowej.

Nieprawidłowości te nadal mają miejsce. Policjanci w wielu komendach proszą o pomoc w sprawach dotyczących policji.

Foto: bankier pl

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: