Rahm Emanuel nie będzie ubiegał się o reelekcję

1
403

Podczas konferencji prasowej, podczas której nie brakowało emocji i łez burmistrz Chicago Rahm Emanuel poinformował, iż nie będzie ubiegał się o reelekcję. Burmistrz Chicago w czasie konferencji prasowej spojrzał w przeszłość i w zwierciadło, dokonując emocjonalnej retrospekcji swoich lat poświęconych na służbę publiczną, czasu, gdy był pracownikiem administracji prezydenta Billa Clintona, potem członkiem Izby Reprezentantów, szefem personelu Białego Domu, burmistrzem Chicago.

Gdy Emnuel po raz pierwszy kandydował do Izby Reprezentantów, przeciwko Nancy Kaszak spotkał z niesprawiedliwym, głupim antysemickim atakiem ze strony ówczesnego prezesa KPA Edwarda Moskala. Miałem wówczas zaszczyt przeprowadzić wywiad z Rahmem Emanuelem dla „Dziennika Chicagowskiego”. Emanuel obiecał w wywiadzie, że będzie dobrym reprezentantem Polonii i słowa dotrzymał. O klasie Emanuela, o przywiązaniu do amerykańskich wartości świadczy fakt, iż nigdy nie odgrywał się na Polonii, za niesprawiedliwość, która spotkała ze ze strony Moskala. Wręcz przeciwnie, wielu członków polonijnej społeczności dzięki pomocy Emanuela, i jego biura mogło uzyskać pomoc w załatwieniu swoich spraw.

Od początku oczywistym było, że Emanuel nie będzie jednym z wielu członków Izby Reprezentantów. Emanuel błyskawicznie stał się jednym z przywódców Demokratów w Izbie.  Był współautorem programu Demokratów, który przyniósł większość Partii Demokratycznej w Izbie. Był dobrym burmistrzem Chicago, dla którego bije Jego sercu, dobrze zarządzał wielkim miastem. Za Jego kadencji Chicago wypiękniało, stało się jedną z najpiękniejszych aglomeracji w Ameryce.

Wielką zaletą Emanuela jest polityczny realizm i twarde stąpanie po Ziemi. Emanuel koncentruje się na celach możliwych do osiągnięcia.  Na pewno jednym z najważniejszych sukcesów Emanuela w Chicago jest podniesienie poziomu nauczania publicznego w Chicago.

Emanuel jest zwierzem politycznym i nie sadzę, aby cały swój czas poświęcił rodzinie!

Jest zbyt wcześnie, aby Emanuel zdradzał swoje plany, ale sadzę, że może zostanie kandydatem na urząd na wiceprezydenta, wspierając kandydaturę Joe Bidena. Być może z racji wieku, po jednej kadencji Biden potem poprze Emanuela w wyborach prezydenckich? Przyszłość pokaże, czy scenariusz ten zostanie zrealizowany?

Wideo: @Chicago Mayor’s Office

 

Andrzej Jarmakowski

Foto: DNAinfo

1 Komentarz

  1. Wazeliny nigdy za wiele.Co sie nachapal to jego, Prezydentem?! Na dlugo w pamieci Amerykanow pozostanie ten co jest wiec jakiegos tam Rahma sobie podaruja.Byc moze wyladuje jako ambassador w Izraelu?Kto wi?

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: