Rafał Trzaskowski kandydatem zjednoczonej opozycji w wyborach w Warszawie

0
292

Dziś na konferencji prasowej w parlamencie Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru ogłosili że Rafał Trzaskowski będzie ich wspólnym kandydatem na prezydenta Warszawy.

Grzegorz Schetyna powiedział, iż rozpoczęto nowy rozdział w rozmowach o zjednoczeniu opozycji. Rafał Trzaskowski będzie wspólnym kandydatem opozycji w wyborach samorządowych na stanowisko prezydenta Warszawy.Schetyna powiedział, że do podobnych porozumień jak w Warszawie powinno także dojść w innych miastach. W związku z bardzo złą ordynacją wyborczą zaproponowana przez  PiS, na listach opozycji w wyborach do sejmików wojewódzkich znajdzie się miejsce dla działaczy samorządowych z lokalnych ugrupowań, które przez pisowską ordynację byliby eliminowani. Grzegorz Schetyna podkreślił, że rozmowy w Warszawie były bardzo dobre.

Na konferencji prasowej wystąpił także Paweł Rabiej z Nowoczesnej. Ryszard Petru powiedział, że porozumienie dotyczyć będzie wszystkich miast wojewódzkich, opozycja wybierać będzie najlepszych kandydatów.  Ryszard Petru powiedział, że zjednoczona opozycja staje się faktem, czego najlepszym przykładem jest pan Rafał Trzaskowski, kandydat zjednoczonej opozycji w wyborach na stanowisko prezydenta Warszawy.

Petru podkreślił, iż ostatnie wydarzenia, zgłoszona, bardzo zła ordynacja wyborcza do samorządów, likwidacja niezależnego sądownictwa, jego upartyjnienia, wymaga odpowiedzi ze strony opozycji. W dobrze rozumianym interesie narodowym leży zjednoczenie wysiłów.

Ustalenie wspólnego kandydata opozycji w wyborach samorządowych w Warszawie do bardzo dobra wiadomość.  Politykom opozycji gratulujemy porozumienia.

Foto: wPolityce.pl

Wideo: POLITYKA bez RETUSZU

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: