Radwańska w II rundzie

0
473

openW ubiegłym roku Agnieszka Radawańska przyjechała do Melbourne po wygranych turniejach w Auckland i w Sydney, w tym roku po nieudanej końcówce sezonu, gdzie polska gwiazda zamknęła rok pięcioma kolejnymi porażkami, postanowiła nie bronić tytułu w Auckland, wybierając Puchar Hopmana. Tam Agnieszka grała nieźle, wygrała między innymi z Samanthą Stosur. Tyle tylko, że to nie są mecze na poziomie turniejowym.

Z kolei w Sydney przegrała w II rundzie.

Od początku wiadomym było, że pojedynek z Julią Putincewą nie musi być wcale łatwy. Polscy komentatorzy koncentrowali się na miejscu w rankingu, zapominając, że rywalka znajduje się w bardzo specyficznym momencie swojej kariery, obecnie jest w takim stadium przejściowym od kariery juniorskiej, do tej dorosłej. Putincewa jako juniorka wygrała dwa turnieje wielkoszlemowe i eksperci wskazywali, że to wielki talent. Często jednak potrzeba kilku lat, aby zbudować swoją pozycję w “dorosłym tenisie”.

To ciekawa sprawa, Kazachstan posiada bowiem znakomity program tenisa, widząc w sporcie szansę na promocję swojego kraju. Zresztą Kazachowie podkupywali nawet Rosjan i Rosjanki, kusili ich znakomitymi warunkami, byle tylko chcieli reprezentować ich kraj. Szkoda, że Polska nie ma takiego programu jak Kazachstan. No cóż, u nas związki sportowe to postkomunistyczne skamieliny, trudno więc, aby mogło być sensownie.

Putincewa pokazała w pojedynku z Radwańską talent, zaangażowanie i pasję, z pewnością o tej dziewczynie jeszcze usłyszymy.

Radwańska wygrała pierwszego seta 6-0, potem zaś w drugim po kilku pudłach straciła pewność siebie. Po dłuższej przerwie po II secie z powodu koszmarnego upału pozbierała się i łatwo wygrała decydującą partie 6-2.

Kolejny pojedynek z Olgą Gowortswą, zajmującą dopiero 98 miejsce w rankingu też nie musi być spacerkiem. Mecz także rozegrany zostanie w koszmarnym upale, które mają trwać do końca tygodnia. Trzeba jednak pamiętać, że umiejętności Goworstwowej są chyba nieco wyższe niż wskazywałoby to miejsce rankingu. Poziom dzisiaj jest bardzo wyrównany. Trzeba więc zachować ostrożność i koncentrację, ale to Agnieszka będzie faworytką w tym spotkaniu.

Problemy w I rundzie mogą pomóc w kolejnym meczu. Agnieszka powinna nabrać pewności siebie. Jak ogranie i pewność przyjdą w odpowiednim momencie, to kto wie, Agnieszka może zajść daleko.

Jerzy Janowicz wygrał w i rundzie z australijskim debiutantem w pięciu setach, Kubot przegrał w pięciu z rosyjskim weteranem Nikolajem Davydenko.

Dzisiaj grać będzie Jerzy Janowicz z Hiszpanem Pablo Andujarem i będzie faworytem. Mecz ten na korcie numer 3, rozegrany zostanie jako drugi, po meczu kobiet. Dzisiaj w II rundzie wystąpi także Serena Williams.

ESPN jak zwykle ciekawie relacjonuje turniej, ale czynią to wielkie gwiazdy, zarazem inteligentni komentatorzy, jak Mary, Joe Fernandez, Pan Schriver, Brat Gilbert, czy Patrick McEnroe i inni. Słucha się ich z prawdziwą przyjemnością, koncentrują się na tenisie Gossip zostawiając innym. Oszczędzono nam więc emocji jakie w niektórych polskich mediach wzbudził pierścionek Karoliny Woźniackiej, która zresztą w I rundzie rywalkę zmiotła z kortu.