Rada Miasta Chicago zatwierdziła budżet i drastyczne podwyżki podatków

1
371

emanJak można było się spodziewać Rada Miasta Chicago stosunkiem głosów 36-14 zatwierdziła miejski budżet zawierający masowe podwyżki podatków. Tak więc od każdych $250.000 wartości nieruchomości zapłacimy $554 więcej. Uchwalono podatek w wysokości $9.50 miesięcznie od wywozu śmieci, wyższe podatki dla taksówkarzy i wiele innych podwyżek.

W całości dochody z podwyżki podatków przeznaczone zostaną na ratowanie funduszy emerytalnych policjantów i strażaków. Ich fundusze emerytalne, w skali kraju wykazują największe bankructwo i groził im upadek. Oczywiście uchwalona podwyżka podatków nie rozwiąże problemów braków finansowych we wspomnianych funduszach, miasto jedynie zyska na czasie.

Prawda jest taka, że politycy Partii Demokratycznej sprawujący w Chicago władzę absolutną, podpisywali przed laty zobowiązania, na których mieszkańców miasta nie stać. To jednak dla nich nie miało znaczenia. Liczyło się zapewnienie poparcia politycznego ze strony uprzywilejowanych grup zawodowych. Mieszkańcy miasta wybierając nieudaczników na swoich reprezentantów, sami sobie zgotowali ten los. To oczywiście nie jest tak, że podwyżka podatków była jedynym wyjściem. Naszym zdaniem policjanci, nauczyciele, strażacy, miejscy biurokraci wcale nie powinni korzystać z tak rozbudowanych przywilejów socjalnych i finansowych. Miejska polityka w gruncie rzeczy wyłącznie reprezentuje interesy wspomnianych grup zawodowych, wobec tego jak ktoś nie godzi się, aby być dymanym w nieskończoność, nie zalicza się do uprzywilejowanych zawodów, może albo starać się wybierać innych reprezentantów, albo uciec z coraz gorzej zarządzanego powiatu powiatu Cook. Rada Powiatu także zatwierdziła podwyżkę wielu opłat. To rzecz jasna nie jest koniec podwyżek podatków, za rok kolejna podwyżka podatku od nieruchomości.

Ktoś powie, że w takim razie nie trzeba było głosować na Emanuela, tylko wybrać Garcię. Niestety Garcia proponował jeszcze wyższą podwyżkę podatków.

AJ

 

Foto: www.theprovince.com

 

 

1 Komentarz

  1. Tak Polonia głosuj na Demokratów, Tak Franku Spulę, popieraj ich razem ze swoim Dziennikiem Związkowym, którego od lat już nie biorę do reki, szmaciarze jednii…

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: