Quinn: podnieść płacę minimalną w Illinois

1
443

quinn

Długi weekend kończący letnie wakacje, to w Illinois tradycyjnie początek kampanii wyborczej. Gubernator Pat Quinn, ubiegający się o nominację partii Demokratycznej przemawiał w niedzielę w Missionary Baptist Church, świątyni odwiedzanej niemal wyłącznie przez Afroamerykanów. Quinn, którego w prawyborach czeka ciężka walka, zaproponował podniesienie płacy minimalnej w Illinois z $8.25 do $10.00. Quinn przekonywał, iż nikt w Illinois pracujący na pełny etat nie powinien żyć na poziomie poniżej federalnego minimum socjalnego.

Quinn obiecywał podniesienie płacy minimalnej w dzielnicy gdzie bezrobocie wśród czarnoskórej społeczności wynosi ponad 30%. Wielu jego słuchaczy w tym kościele nigdy nie pracowało, żyjąc z pomocy społecznej.

Niewątpliwie dla odwiedzających Missionary Baptist Church największym problemem jest znalezienie jakiejkolwiek pracy. Niestety Quinn nie mówił nic na temat swojego programu wspomagania biznesu w Illinois gnębionego mnóstwem niepotrzebnych regulacji oraz wysokimi podatkami i rozmaitymi opłatami.

Propozycja podniesienia płacy minimalnej brzmi ciekawie, tyle tylko, że dla członków Missionary Baptist Church praca to dobro nie tak często spotykane.

AJ

 

Foto gubernator Pat Quinn, foto: www.illinoisobserver.net

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: