Ptasie Radio: kto wpuścił KOD na paradę 3-Maja w Chicago?

12
1234

– Jest kilka spraw. KOD w Chicago. Niestety. Wiemy, kto to jest. Są nazwiska. Oni nawet się nie ukrywają. Słyszeliście? KOD oficjalnie uczestniczył w naszej polonijnej paradzie. W polonijnej paradzie! Jak do tego doszło? Kto na to pozwolił? Zaraz o tym porozmawiamy. Ale najpierw Francja. Macron będzie nowym prezydentem Francji. Lewacy mówią, że tolerancja wygrała z ksenofobią i populizmem. Macron tylko mówił, że was kocham. Nic więcej. Wystarczyło. Bo oni są jak dzieci. Trzeba ich po główkach głaskać. I wtedy są grzeczne. Taki naród. Boże, zlituj się nad Francuzami. Jeszcze nie został prezydentem, a co powiedział o Polsce? Nie możemy tolerować kraju, który jest reżymowy, i który podkopuje zasady istnienia Europy. To o polskim rządzie. Emanuelek. Że nie możemy takiego kraju tolerować. Jakiego kraju? Takiego jak Polska. On współczuje Polakom. Polacy coś z tym muszą zrobić. Chłystek. Mówię poważnie. Emanuelek namawia Polaków do buntu! I że to był błąd. To znaczy przyjęcie Polski do Unii. I dlatego już mamy w Europie kilka prędkości. Polska to kłopot. Kula u nogi. Skąd te ataki na Polskę? Czy ktoś wie? Bo wstaliśmy z kolan? Słucham?

–  Ten Marcol… zaraz, nie, nie Marcol… Merkol… jak mu tam…

–  Nie musimy pamiętać. Może być nawet makaron. On i tak wkrótce odejdzie w niebyt. Tak?

–  … no to za nim stoi Tusk… bo kto by inny… no a Merkelowa steruje… a Francuzy to takie pieski, rzucisz coś, to zamacha ogonkiem… także… tak… ale jeszcze chciałem powiedzieć, że KOD maszerował w paradzie w Chicago. I ja tego zrozumieć nie mogę… kto wydał zezwolnie… to trzeba jakoś wyjaśnić… przecież to banda kryminali…

–  Przerwę panu na moment. Ja jestem nadal wstrząśnięta, że pozwolno kodziarzom paradować. Z początku myślałam, że to jakiś dowcip. Co oni świętowali? Można się tak zapytać? Bo przecież to oni są przeciwni konstytucji, tak? Nikt inny. Proszę zwrócić uwagę, krzyczą, nawet nie krzyczą, a wrzeszczą, że konstytucja jest deptana, ale tak naprawdę, to oni dążą do chaosu. I kto tam jest? Alimenciarze, złodzieje i esbecy. Komuna. Kilku podupadłych artystów i aktorów. Większość to alkoholicy i narkomanie. Seks na scenie, machanie kondomami przed kamerą, to tak. Czekoladowy orzełek, różowe baloniki, jak najbardziej. To są obrońcy konstytucji? Ludzie! A tutaj kogo mamy? To samo. Halo, słucham?

 –  Poszły duże pieniądze. Wiadomo skąd. Przecież oni donoszą przeciwko Polsce, listy piszą do senatorów, oczerniają religię, naszą historię. Trzeba coś zrobić…

–  Co zrobić? Pan pyta poważnie? Oczyścić środowisko! Bo to wrogowie Polski. Rozumiecie państwo: wrogowie! To nie są rodacy, którzy są częścią naszej wspólnoty. To nie są Polacy! Oni chcą tę wspólnotę zniszczyć. Dbajmy o dobre imię Polski! Naprawdę. Jesteśmy na obczyźnie. I łatwo Polskę oczernić, pokazać w złym świetle. Oskarżyć i wyszydzić. Sprzedać. I to robi właśnie KOD. Nasze szeregi muszą być czyste. Nie chcemy KODerastów. Niech wracają do Niemiec. Aż się zdenerwowałam. A czy ktoś ich widział na paradzie? Naprawdę, niesłychane. Cała się trzęsę. Jak do tego doszło? Tak? Słyszymy się? Aaaa, witam panie Czesławie. Był pan na paradzie?

 –  Dobrze, że się dodzwoniłem. Tak, byłem. Myślałem, że KOD się nie odważy. Oczom nie mogłem uwierzyć. Rozdawali konstytucję. Kobietom, starszym, nawet dzieciom. Czy ktoś chciał, czy nie. Obrzydliwość. Jak zobaczyłem to tałatajstwo, to aż mnie wykrzywiło. I…

–  Wierzę panu.

–  …mieli samochód, a na nim, proszę sobie wyobrazić, wymalowali fragmenty z polskiej konstytucji… zaraz to się jakoś nazywa… prymuła, pryguła… jakoś tak… o! a jeszcze wyżej takie hasło… wielkimi literami, tak, żeby wszyscy widzieli, że konstytucja jest najważniejsza, po angielsku też… także mówię… tałatajstwo…

– Bezczelność. Ale taki jest KOD. Halo?

– Dzień dobry. Jestem zbulwersowana. Naszej parady nie pokazali w telewizji. Celowo. Meksyków pokazują, ajryszów też, nawet portoryków czy innych, zawsze, ale polskiej nie. I co pani powie? Przypadek? Ja nie myślę! Murzyni jak idą, nawet tylko tak sobie, aby sobie pokrzyczeć, to zaraz są na niusach. A my co, gorsze jakieś? Takie sieroty?

– Musimy już kończyć. Dziękuje państwu za rozmowę. Wrócimy jeszcze do tego tematu. Przypominam, że nadal w kościołach zaciągamy warty przy grobie Chrystusa no i rozpoczynamy uroczystości objawień fatimskich. Szczęść Boże.

 

Dariusz Wiśniewski

 

12 Komentarze

  • Bardzo byśmy prosili o powstrzymanie się z wycieczkami osobistymi i posługiwanie się argumentami. Nie jest to specjalnie eleganckie wyzywanie człowieka publicznego i to jeszcze z ukrywaniem nazwiska. Redaktor Wiśniewski takowych używa i to trafnie.

   • Pisząc o prymitywiźmie p. Wiśniewskiego miałem na myśli poglądy wyrażone właśnie w powższym komentarzu jak np. zaciąganie warty przy grobie Chrystusa (w okresie Wielkanocnym). Jeżeli ateista w prymitywny sposób atakuje religię, to niczym nie rózni sie od prymitywizmu autorki ptasiego radia. Polecam p. Wiśniewskiemu zapoznanie się z twórczością niedawno zmarłego prof. J.Vetulani. Był również niewierzący, ale nigdy w prymitywny sposó nie atakował religii.

 1. A moim zdaniem wspaiały tekst Pana Darka, oddaje rzeczywistośc poniedziałkowej dyskusji u Pani Łucji. Taka jest spora cześć POlonii, jak tutaj ironicznie napiasano.

 2. 1) Ścierwomicrophone ma zawsze racje.
  2) W przypadku kedy nie ma racji patrz punkt pierwszy.
  Czy ktoś wie co ona bierze?? Może zasugerować zmiane lekarza
  na specjaliste od przypadków beznadziejnych.

  • Co ona bierze? Śliwka? Bierze kase od Rydzyka. To jest zwykła prostytutka ! Gdybym wygrał 5 milionów w totolotka i dał Śliwce godną pensje to by codzieńńie pluła na PiS, na Kaczyńskiego i na Radio Ma-ryja.

 3. Sami sobie jestesmy winni.
  Na paradzie bylo nas z KOD 13 osob.
  Wstyd, polonio chicagowska
  Wstyd zaniechania.

 4. Proszę sobie wyobrazić polonijną audycję, w której prowadzący zacząłby nazywać Dżejpitu dekownikiem, tchórzem, zaprzańcem i hitlerowsko-stalinowskim agentem za dowód przytaczając zachowanie Dżejpitu w latach 1939 – 46 czy siedem.
  *
  Młody, wysportowany byczek.
  Wykształcony byczek, bo miał maturę, co takie powszechne w Polsce ’39 nie było.
  A na dodatek syn wojskowego.
  *
  I wypiął się na Ojczyznę i Jej nie bronił.
  Najwieksza nawała w dziejach Ojczyzny a nasz Dżejpitu, młody, wysportowany, wykształcony i z dobrej rodziny byczek – nawala na całej linii.
  *
  Nie bronił Ojczyzny we wrześniu 39-go.
  Nie należał do AK ani do żadnej innej partyzantki.
  Nie brał udziału w żadnym powstaniu warszawskim.
  Nie był żołnierzem “wykletym”.
  *
  Dekownik albo (aby użyć określenia red. Zielińskiego) jakiś nienormalny tęczowy, bo zamiast walczyć jak każdy prawdziwy mężczyzna,- przebierał się w kostiumiki i podczas krwawej okupacji w aktorzynę się bawił!
  *
  Wyobrażacie sobie państwo wściekły atak, jaki po powyzszym tekście nastąpiłby na autora takiej audycji w poolonijnym radyjku? Wyobrażacie sobie wściekły atak na ewentualnych ogłoszeniodawców w tym programie?
  *
  Chodzi mi o to, że problemem nie jest w/g mnie same Ptasie Radio i nadająca z niego kukułka-złodziejka treści z WYpolityce, z WYsieci i innych cudzych a nie podanych źródeł.
  *
  Tak jak problemem nie są Trump, Putin, Kaczyński czy Rydzyk.
  *
  Prawdziwym nieszczęściem są miliony zwolenników tych osobników. Co ci ludzie mają zamiast mózgu?
  Co zamiast mózgu mają wielbiciele właścicielki Ptasiego Radia?

 5. Normalna polonia nie słucha ptasiego radia. Ma to gdzieś. Wielu nawet nie ma pojęcia o jego istnieniu. Gorliwi słuchacze to garstka zwolenników PiS i Rydzyka oraz ludzie, którzy muszą słuchać, bo bez tego nie mogą żyć (Wisniewski, Jarmakowski, Zza kałuży i kilku innych).

 6. Biedny p. Darus. Juz kompletnie wylysial od myslenia jakby tu p. Lucji dokopac. Natomiast p. Lucja to prawdziwa gwiazda polskich mediow. Z wielka przyjemnoscia sie Ja slucha.

 7. Ania pisze: Łucja Śliwa gwiazdą polskich mediów. Twerdzenie to jest tak samo prawdziwe, jak to, że zostałam powołana przez NASA w skład pierwszej załogi, która poleci na Marsa.

Comments are closed.